V sobotu pak v domácí odvetě dlouho prohrávali, ale přesná hlavička Prášila v poslední minutě nastavení přinesla svěřencům Karla Fencla cenný bod. „Za naši aktivitu a bojovnost po změně stran jsme si jej zasloužili," dodává bystřický kormidelník.

První poločas se ovšem domácím příliš nepovedl. Ustrašený a bojácný výkon svědčil agresivní hře Vrchoviny, která mohla vstřelit více než jedinou branku. „Vrchovina dobře presovala a dostávala nás pod tlak. Větší problém však vězel v našich hlavách. Přišlo přes 400 lidí a na některé kluky atmosféra dolehla. Báli jsme se hrát a s nakopávanými balony neměla obrana hostů sebemenší problémy," zlobil se na své hráče Fencl.

Poločasová domluva a především příchod tvůrce Zbytovského přinesly obrat. Od 60. minuty měli domácí soustavný tlak, který vyvrcholil závěrečnou standardkou, při níž Prášilovi ke skórování notně pomohl hostující gólman Vítek. „Tak jak celý zápas bez problémů sbíral naše centry, tady situaci asi trošku podcenil. Škoda jen, že jsme vyrovnali až tak pozdě. Pokud by gól přišel řekněme o deset minut dříve, možná bychom celý zápas i otočili," mrzelo lodivoda Bystřice.

Ten byl však po zápase spokojen i s bodem, díky němuž se nováček udržel v první polovině tabulky. „Pokud vyrovnáte v posledních vteřinách, tak si i toho bodu musíte vážit. Za výkon ve druhém poločase jsme si jej zasloužili," je přesvědčen Fencl.

Velkou vlnu emocí pak vyvolala situace ze 48. minuty. V ní hostující Rostislav Sodomka upadl v pokutovém území po souboji s gólmanem Novotným. Lavička Vrchoviny i její příznivci na tribunách se dožadovali odpískání penalty. Sudí Lakomý však udělil Sodomkovi žlutou kartu za filmování. „Z mého pohledu šlo o jasný faul, po němž měl následovat pokutový kop. Se Sodomkou jsem se ale o této situaci nebavil," řekl k inkriminovanému okamžiku kouč Vrchoviny Richard Zeman.

Tomu dal částečně za pravdu i jeho protějšek. „Přiznám se, že z lavičky to vypadalo jako faul. Proto bych se v tu chvíli vůbec nedivil, kdyby se pískala penalta. Po zápase se však rozhodčí i delegát shodli na tom, že o faul nešlo," doplnil Karel Fencl. S výrokem sudího souhlasil i gólman Pavel Novotný, který jakékoliv provinění ze své strany odmítnul. „Sodomka si píchnul míč kolem mě, nadskočil a divoce upadl. Přitom k žádnému kontaktu vůbec nedošlo," hájil se Novotný.

Zítra s Hodonínem

Ve středu čeká divizního nováčka domácí dohrávka 17. kola proti Hodonínu. Ten přes zimu posílil a na jaře podává velice kvalitní výkony. „Začíná se na nás projevovat únava, protože to táhneme pouze ve třinácti lidech. Hodonín se zvednul, bude to těžký soupeř. Chceme bodovat, ale nesmíme hru příliš otevřít, to by byla sebevražda," plánuje taktiku kouč Bystřice Karel Fencl.

Středeční sváteční dohrávka má Za Lužánkami výkop v 16.30. Velké Meziříčí nastoupí ve stejný čas v Líšni, Vrchovina si užije volna.