Podzimní půlmistr krajského přeboru začal jarní odvety poněkud rozpačitě, ale v posledních třech utkáních už byl stoprocentní. Naposledy to pocítil nováček z Koutů, který si z Lužánek odvezl prohru 1:5, která ale ještě byla milosrdná. „Ten zápas byl herně jednoznačný, jen nám nějakou chvíli trvalo, než to tam začalo padat. Druhý poločas už byl vyloženě jen o tom, jak vysokým skóre zápas skončí,“ pochvaloval si trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Toho musí těšit zlepšující se produktivita jeho týmu. V posledních dvou utkáních nasázel druhý tým tabulky nejvyšší krajské soutěže pokaždé po pěti brankách, dvakrát se v obou případech prosadila největší zimní posila, navrátilec z Rakouska Miloš Prášil. „Myslím, že už se chytil, podruhé za sebou vstřelil dvě branky. Nemá to lehké, všichni soupeři o něm ví a dávají si na něj pozor, navíc v Rakousku přece jenom nehrál tak kvalitní soutěž. Škoda jen, že v obou posledních zápasech měl na hlavě stoprocentní hattrick, zřejmě si to schovává na důležitější zápasy,“ smál se Veselý.

Ten okamžik by mohl přijít třeba v neděli, kdy na bystřické fotbalisty čeká další náročná zkouška. Od 16 hodin se totiž představí v derby na hřišti šesté Nové Vsi. Té mají co vracet za podzimní ztrátu dvou bodů po remíze 1:1.