„Je pravda, že to pro nás bylo překvapení. Kluci loni vyhráli mladší kategorii a z ní se nikam nepostupuje. Tak jsme se letos rozhodli, že zkusíme starší, otrkáme se a příští rok se ji pokusíme vyhrát. A ono to dopadlo už letos,“ usmál se trenér Petr Dostál. „Proto si nedáváme žádné cíle nebo ambice, jedeme si to tam hlavně užít. Kluci se těší, přeci jen se podívají na stadion, kde se hrálo finále českého poháru,“ dodal.

Překvapení se ale nedělo jen na Vysočině. Několik žhavých favoritů totiž mezi celostátní elitu vůbec nepostoupilo – obhájce z loňska ostravská ZŠ Klegova a několik dalších. Pouze dva z jedenácti vítězů předchozích ročníku se představí v Olomouci – domácí ZŠ Heyrovského a ZŠ Marjánka z Prahy.

Finálového turnaje se zúčastní 16 týmů z celé republiky, které budou rozděleny do čtyř skupin. První dva z každé skupiny si to rozdají o umístění na prvním až osmém místě. Zbytek pak o deváté až šestnácté místo. „Byli bychom samozřejmě rádi, kdyby se nám podařilo umístit se do druhého místa ve skupině. Může se samozřejmě stát cokoliv,“ uznal Dostál.

Sestava ZŠ Wolkerova H. Brod (všechno jsou to fotbalisté mladší a starší přípravky FC Slovan H. Brod): Kryštof Dostál, Ondřej Dostál, Jakub Gron, David Hitzger, Daniel Krajíček, Tomáš Minařík, Lukáš Pospíšil, Šimon Pospíšil, Jakub Svoboda, Ondřej Vlk, Dominik Vomela, Matyáš Soukup.

Svátek fotbalu - Finále

Skupina A

ZŠ Heyrovského, Olomouc

ZŠ Mozartova, Jablonec

ZŠ B. Němcové, Dačice

ZŠ Komenského II, Zlín

Skupina B

ZŠ Marjánka, Praha

ZŠ Na Výslunní, Brandýs nad Labem

ZŠ Rabasova, Ústí nad Labem

ZŠ Dubina, Pardubice

Skupina C

ZŠ Sluneční, Šumperk

ZŠ Wolkerova, Havlíčkův Brod

ZŠ Dolní Břežany

ZŠ Husova, Jičín

Skupina D

ZŠ Pionýrů, Sokolov

25. ZŠ Plzeň

ZŠ Měšťanská, Brno

ZŠ Kylešovice, Opava