KŘOVÍ KOUTY 3:0

Zraněními sužované Křoví muselo do utkání postavit hned pět borců rezervy ze IV. třídy. Nicméně posun o tři soutěže na nich nebyl znát. „Nikdo z nich nezklamal," zářil spokojeností domácí kouč Rostislav Janšta. Nicméně jeho výběr se v první půli převážně bránil. Kouty měly výraznou převahu, jenže Křoví držel nad vodou zázračnými zákroky Sára. Krutost fotbalu poznali hosté v poslední minutě, kdy zazmatkoval stoper s brankářem a Lukáš Němec jejich počínání ztrestal gólovou hlavičkou přes zoufalého Eliáše.

To druhé dějství nabídlo vyrovnanou partii, která se zlomila pod citelnou vahou bratrské dvojice Lukáše a Martina Němcových. Lukáš v 69. minutě nádherně uvolnil Martina, jenž si pohrál s obráncem a bezmocný brankář už neměl šanci. Střeleckou radost si Martin Němec užil i posléze, když využil nedorozumění v obraně. Utkání tak rozhodli dva od míče prakticky neodstavitelní útočníci s váhovým průměrem 112,5 kilogramů. „Je pravda, že toho s těma jejich 115 a 110 kily moc nenaběhají, ale když dostanou balon, umí si s nastalou situací poradit," uvedl na adresu pravděpodobně nejtěžšího útoku v kraji trenér Janšta.

Góly: 45. L. Němec, 69. a 74. M. Němec. Rozhodčí: Masopust. Bez karet. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Křoví: Sára Hamřík, Šustáček, Kratochvíl, Knotek Pekárek, Karafa (78. Liška), Kalina, Bartošek L. Němec, M. Němec.

STONAŘOV VRCHOVINA B 3:1

Hosté přijeli s hodně mladičkým týmem, který se musel v první půlce hlavně bránit. Domácí drželi taktovku a vytvořili si několik slibných šancí, jenže skórovat se jim nepovedlo. Rezerva Vrchovina zahrozila jen jedinkrát, když Skryja orazítkoval z přímého kopu tyčku. Gólově se urodilo až těsně před pauzou, když hosté zahráli po dlouhém výkopu Krupici špatně ofsajdsystém a Příhoda postupoval sám na Michálka, kterého neomylně obstřelil.

Ve druhé půlce se domácí zklidnili a Bartejs mohl zvýšit, ale netrefil branku. Až po kombinaci ve vápně a nepovedené střele Bartejse do tyče dorazil míč do branky znovu Příhoda. Vrchovinský Blažíček chtěl s výsledkem něco udělat, obešel čtyři stonařovské hráče, ale Krupica vytáhl famózní zákrok. Vítězství dal definitivu v 70. minutě Nikrmajer, který zakončil akci Bartejse. Chvíli nato sice Blažíček přeci jen skóroval a snížil, ale protože v závěru mířil hostující Mička těsně vedle, nic se na výhře Stonařova nezměnilo.

Góly: 44. a 63. Příhoda, 70. Nikrmajer 72. Blažíček. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas 1:0. Vrchovina B: Michálek Mrkos, Košík, Blažíček, Skryja (60. Fagula) Mička, Starý (71. Laštovička), Šmída, Marschall (73. Němec) Polnický, Šustáček.

V. MEZIŘÍČÍ B RAPOTICE 1:4

Rapotice se radovaly hned zkraje. Stér vlétl mezi Halámka s Jíchou, kteří se ve vápně nedomluvili, a rozvlnil síť. S odpovědí přispěchal Liška, ale střílel těsně vedle. Podobně dopadl i Dufek, když tváří v tvář brankáři nechal vyniknout svého protivníka. Následně vysunul Bouček do sóla znovu Dufka, ale ani tentokrát gólman Laš nekapituloval. Naopak na druhé straně se ligovou střelou z pětadvaceti metrů prosadil ranou z voleje Stér.

Na začátku druhé půle mířil Dufek z hranice velkého vápna nad. Krátce na to mohl snížit v dobré pozici stojící Šimáček, ale trestuhodně netrefil bránu. Dokonáno mohlo být v 59. minutě, kdy Jícha gólovou hlavičku Chládka vyrazil na roh. Štěstí už domácí brankář neměl o chvíli později. Střelu vyboxoval na osamoceného Šice, který zvýšil na 0:3. Domácí se zaslouženě dočkali až v 72. minutě, kdy Vahila ve středu hřiště vybojoval míč, nahrál do běhu Vyskočilovi, po jehož zasekávačce neměl gólman šanci. Konečně gólová střela Meziříčské nakopla, několik dalších šancí však v síti neskončilo. Rapotice tak dovršily čtyřgólový výprask Pavlem Outratou, když Jíchovi proklouzla jeho rána od břicha do brány.

Góly: 72. Vyskočil 5. a 26. Stér, 65. Šic, 86. Pavel Outrata. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 3:2. Diváci: 40. Poločas: 0:2. V. Meziříčí B: Jícha Maloušek (78. Kozuň), Netolický, Halámek, Bouček Dufek, Malec (46. Beran), Šimáček, Vítek, Vyskočil Liška (71. Vahila).

ŽĎÁR B ŽELETAVA 1:2

Celý první poločas byli hosté jednoznačně lepší. „Přehrávali nás ve všem, zejména v důrazu a pohybu," láteřil domácí kouč Pavel Kubiš a měl pravdu. Ve 13. minutě prošel Kratochvíl po pravé straně, nahrál před branku, kde Pacas využil zaváhání obránců. Krátce na to Hajný po rohu podskočil míč a dezorientovaný Štursa si jej srazil do branky. Skóre mohlo být ještě vyšší, ale Želetava své brejky v gól nepřetavila.

Po změně stran se nic nezměnilo. Hosté sázeli nadále na brejky, žďárská kombinace vázla. Snížení přišlo v 65. minutě, kdy Machatka po rychlém ťukesu na pravé straně skóroval z úrovně panalty. Domácí toužili po vyrovnání, ale jejich snahu otupila červená karta pro střídajícího Drlíka. „V první půli jsme podali katastrofální výkon. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě," přiznal Kubiš po bezkrevném výkonu.

Góly: 65. Machatka 13. Pacas, 20. vlastní Štursa. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (80. Drlík). Diváci: 100. Poločas: 0:2. Žďár B: Hajný Kotík, Štursa, Šindelka, Růžička Machatka Russ (65. Drlík), Němec, Jun (79. Miklík), Zábanský Zedníček.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ HERÁLEC ZR 4:1

Domácím vyšel vstup do utkání na výbornou, když v samotném úvodu otevřel skóre Urban. Domácí byli dál lepší a ve 13. minutě zvýšil po centru R. Horta hlavičkující Holubář. Od této chvíle začali být aktivnější hosté a kontaktnímu gólu zabránil na brankové čáře Carda. Úspěch Herálce přišel ve 37. minutě, kdy potrestal chybu obrany Jan Ptaszek. Budišov začal zostra i druhou půli a po nevyužitých šancích Urbana a R. Horta se uvolnil horký a vybídl ke skórování Z. Dvořáka. Hostitelé měli zápas pod kontrolou a čtyři minuty před koncem upravil po samostatné akci střídající Věžník na konečných 4:1.

Góly: 1. Urban, 13. Holubář, 72. Z. Dvořák, 86. Věžník 37. J. Ptaszek. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 3:3. Diváci: 80. Herálec: Tichý Musil (75. M. Ptaszek), Černý, Bureš, Škorpík, Uchytil, J. Ptaszek, Hamák (46. Skála), Šusták, Suchý, Kalina (69. Ptáček).

ŠTĚPÁNOV RANTÍŘOV 1:4

Domácí odehráli smolný zápas, v němž měli optickou převahu, ale góly dával soupeř.

Ten první padl po závaru, kdy ve skrumáži gólman neudržel míč, ten se dostal na levou stranu k Vaňkovi, který ho uklidil do sítě. Podobná situace se opakovala ve 34. minutě, po skrumáži se z gólové dorážky radoval Vaňkát.

Sotva stihl aspirant postupu vstřebat všechny poločasové pokyny, vzaly naděje Štěpánova za své. Po faulu Kovalchuka se kopala penalta, s níž si poradil Kavka, 0:3. Domácí sice po důrazu Jana Veselského snížili Šikulou, ale víc branek už nepřidali. Naopak na druhé straně se po ojedinělé střele trefil pěknou ranou k tyči znovu Vaňkát. „Rantířovu zachytal brankář Tvrdý a bez gólů se zkrátka vyhrát nedá, proto si hosté po právu odvezli tři body," uznal kormidelník Štěpánova Ivo Jílek.

Góly: 65. Šikula 9. Vaněk, 34. a 78. Vaňkát, 49. Kavka (PK). Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Štěpánov: Hlavoněk Císař, Buček (46. Jan Veselský), Plíhal, Jakub Veselský Sedláček, Kovalchuk, Vrzal, Haraptso (76. Ludvík) Kutnyk, Šikula.