„Petr Kouba určitě dorazí,“ potvrdil organizátor akce Pavel Trávníček. Kemp se v Bystřici v minulosti konal už třikrát. Letní cykly byly bez Koubovy účasti. Sám poprvé dorazil loňský únor a prostředí si pochvaloval.

„Celý tým trenérů se sem rád vrací. Myslím, že v minulosti šlo, i co se týče počtu účastníků, o povedené akce. Usiluji o to, aby se tady z kempu Brankářské školy Petra Kouby stala tradice,“ proradil Trávníček, sám brankář místního SK.

Společně s Koubou přijedou i někdejší profesionální ligoví gólmani Petr Kostelník a Marek Juska.

Pochopitelně největší pozornost jak účastníků, tak návštěvníků se bude upírat právě na Koubu. Někdejší gólman Sparty a španělské La Coruni byl také jedním z hlavních strůjců největšího úspěchu samostatné české reprezentace, když se v roce 1996 výrazně podílel na zisku stříbrných medailí na evropském šampionátu.

Čtyřicetinásobný reprezentant v současné době působí jako asistent trenérů reprezentačních výběrů do 20 a 21 let. „Pro mladé kluky bude určitě o to větší motivace, že se jim bude věnovat taková osobnost,“ podotýká Trávníček.

Účastníky kempu ale pod Koubou nečeká žádná procházka růžovým sadem. Kromě teoretické přípravy jsou na dvoudenním programu tři tréninkové jednotky v bystřické sportovní hale a dvě na umělé trávě v Areálu Tomáše Dvořáka.

„Na tomto kempu se mají gólmani naučit správně pracovat v zimním období, kdy se musí obejít bez přírodních terénů. Tohle je pro ně naprosto jedinečná možnost, jak se výkonnostně posunout dopředu a získat nové zkušenosti,“ dodává Trávníček.

---------------

Program

SOBOTA

Sportovní hala
(11.00 – 12.30 a 19.30 – 20.30)
UT Areál Tomáše Dvořáka
(15.00 – 16.30)
Beseda v restauraci Síť
(18.00 – 19.00)

NEDĚLE

UT Areál Tomáše Dvořáka
(10.00 – 11.30)
Beseda v restauraci Síť
(13.00 – 13.45)
Sportovní hala
(14.15 – 15.45)