Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Bory zostudily poslední Rovečné drtivým osmibrankovým debaklem

Žďársko – Ve 21. kole okresního přeboru remizovala Nová Ves s vedoucím Moravcem.

12.5.2014

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

NOVÁ VES B – MORAVEC 1:1

Góly: T. Pohanka – Kovář. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (65. M. Černý). Diváci: 170. Poločas: 0:1. Nová Ves B: Čížek – F. Šandera (32. Novotný), Nejedlý, Zdražil, Šimek – Bureš (88. Kuchta), Nečas, Starý, P. Šandera – T. Pohanka, Ondřejka (80. Babjačok). Moravec: Lisý – F. Kudiovský, Juračka, Smolík, P. Kudiovský (84. Mičánek) – Červinka, Hladík, Kovář (87. Tulis), M. Černý – Slavíček, F. Černý.

POČÍTKY – NEDVĚDICE 3:0

Góly: Halamka, Hořínek, Buchta. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Poločas: 2:0. Počítky: Benc – Vambera, Halamka, Straka, Sláma – Kotík (47. H. Svoboda), Schneider, Buchta, A. Svoboda – Filippi (70. Sobotka), Hořínek (85. Hájek). Nedvědice: Dinga (45. Tužinský) – Štefka, Jaroš, Burýšek, Doušek – Jedlička, Havlíček, Beran, Bracek – Šikula (20. Darkwah), Čermák.

HAMRY – VĚCHNOV 4:1

Góly: Zedníček 2, Zábranský, vlastní – Smolík. Rozhodčí: Nahodil. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Hamry: Bureš – Šabart, Černý, Suský, Vašek – Navrátil (55. Gregar), Novotný, Havlík, Zeman (70. Fabela) – Zabránský, Zedníček. Věchnov: Starý – Jan Pokorný, Bílek, Kobza, Pivko – Malý, Kučera, Josef Pokorný (82. Jelínek), Fryšonc (68. Bednář) – Soudek, Smolík.

BORY – ROVEČNÉ 8:0

Góly: Chalupa 3, Vávra 3, Špaček, Švoma. Rozhodčí: Juda. ŽK: 0:0. Diváci: 60. Poločas: 3:0. Bory: Pokorný – Netolický (46. Karásek), Psohlavec (54. Beneš), Brodský, Pól – Špaček (63. Dvořák), Švoma, Novotný, Hladík – Chalupa, Vávra. Rovečné: Petr – Doskočil, Šenkýř, Bartoň, Prudký – Dlouhý, Jančík, Křenek, Žíla (78. Buršík) – Hofírek, Polák.

BOBROVÁ – SVRATKA 1:2

Góly: Ambrož – Pech, M. Moučka. Rozhodčí: Nebola. ŽK: 4:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Bobrová: Konečný – Smutka (61. Stupka), Smažil, Podborský, Flídr – Ambrož, Dvořák, Straka, Janda (77. Mašek) – Roháček (74. Král), Hrbek (66. Koutecký). Svratka: P. Moučka – Mládek, Vítek (84. Jambor), Gregor, Fiala – Makovský, Kalina (46. Řádek), Pech, M. Moučka – Kulík, Boguaj (88. Mayer).

ROZSOCHY – RAD. SVRATKA 2:0

Góly: Bureš 2. Rozhodčí: Novák. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Rozsochy: Juračka – Zítka, Šibor, Holý (60. Ambrož), Gál – Andrejs, Kalvoda, Šafránek, Bureš (75. Střešňák) – Cacek, Novotný (65. Kučera). Rad. Svratka: Petr – Kachlík, Hudeček, Šacl, J. Janů – Havránek, Novák, Pekárek, Mužátko – Plhal (90. Tulis), Dvořák (70. M. Janů).

BOHDALOV – O. BÍTÝŠKA 4:1

Góly: Křesťan 2, Jaroš 2 – Žák. Rozhodčí: Šoustar. ŽK: 2:4. Diváci: 70. Poločas: 2:1. Bohdalov: Velín – Lán, Hanych, Klimeš, Pokorný – Chalupa, Neuman (46. Švoma), Jaroš, Novotný (86. Řepa) – Křesťan, Koukal (6. Wasserbauer). O. Bítýška: Hájek – Trojan, Dvořák (63. Habán), Zeman, Karmazín – Bednář, Večeřa, Broža, Navrátil – Machát, Žák. ⋌(cha)

12.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
Památník padlých byl postaven v blízkosti lip svobody.
10

Žďárští hledají stromy svobody

Na fotografii jsou žáci třídy 1. B paní učitelky Viery Buchtové z I. ZŠ v Novém Městě na Moravě. Příště představíme prvňáčky ze základní školy Palachova ve Žďáře nad Sázavou.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky z I. ZŠ v Novém Městě na Moravě

Sexuolog Petr Weiss dostal u soudu dva a půl roku s podmínkou

Vysočina – Vinen dle obžaloby a trest na dva a půl roku podmínkou na tři roky. Tak zněl dnešní rozsudek nad známým pražským sexuologem Petrem Weissem. Zároveň dostal zákaz řízení na dva roky.

Cabúk: Na oslabeného soupeře jsme nevyvinuli tlak

Okříšky, Bystřice nad Pernštejnem – Od té doby, co se fotbalisté Okříšek vyhoupli do čela tabulky, nevyhráli. Po porážce do Pelhřimova a remíze ve Velkém Meziříčí přišla v 11. kole krajského přeboru domácí porážka od Bystřice.

O krampusy je ve Žďáře obrovský zájem, průvod přeložili k zimnímu stadionu

Žďár nad Sázavou – Velký zájem se strhl o chystaný průvod čertů-krampusů, který se ve Žďáře uskuteční v sobotu 25. listopadu v 17.30 hodin. Vstupenky jdou na dračku. „Proto jsme také místo původně plánovaného hřiště za sokolovnou akci přesunuli na ovál u zimního stadionu,“ řekl organizátor Radomír Fiksa.