„Zklamaní nejsme. Kluci hráli moc pěkný fotbal a diváci nám na konci tleskali vestoje,“ popisuje funkcionář klubu Vladimír Hlaváč.

Přitom to s domácím výběrem mohlo dopadnout zcela opačně. Hned od úvodu se oba týmy prezentovaly kvalitní hrou s řadou šancí. Jako první otevřeli skóre Borští ze standardní situace, když Petr Vaculík namířil svůj kop až do branky.

„Hezky to zakroutil a navíc tam dobrou práci odvedl Milan Špaček, který stínil gólmanovi,“ vzpomíná Hlaváč a dodává: „První poločas byl vyrovnaný na obě strany a zápas mohl dopadnout všelijak, protože jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, ale Zdeněk Hlaváč ve slušné pozici minul. Několik šancí měla i Bystřice, ale náš hubený náskok podržel brankář Pokorný.“

Druhá pětačtyřicetiminutovka ale nabídla jiný obrázek. „Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme náskok udržet, ale Bystřice začala hrát mnohem lépe. Po vyrovnání už byla jasně lepším týmem, a když dal König z téměř nulového úhlu na 1:2, bylo hotovo,“ uznal Vladimír Špaček kvalitu soupeře.

Definitivní tečku za sledovaným šlágrem kola dokonal třetí gól v domácí síti. Po faulu na unikajícího Horáka uviděl druhou žlutou kartu v zápase Petr Beneš a už jen zpovzdálí sledoval, jak Lukš s nařízenou penaltou nepohrdl.

„Hosté si výhru zasloužili. My jsme jim ale byli rovnocenným soupeřem. O postup se porveme příští rok,“ uzavírá Hlaváč letošní sezonu, jež pro Bory skončila druhým místem.