Za nimi živoří pouze Třešť a Stonařov. „Po přemístění z A skupiny jsme přehodnotili svoje ambice. Věděli jsme, že skupina B bude daleko těžší. Ze soupeřů jsme znali pouze Novou Ves, Rozsochy a zálohu Velkého Meziříčí, tedy protivníky, s nimiž jsme na podzim neprohráli,“ říká předseda bohdalovského klubu Alois Matějíček.

„Zůstali jsme realisty a za cíl si pro letošek stanovili záchranu v soutěži, i když výměna trenéra a některé hráčské individuality nás z pohledu veřejnosti zdánlivě předurčovali k vyšším ambicím. Po podzimu jsme chtěli získat minimálně patnáct bodů. To se nám kvůli několika klopýtnutím nepodařilo,“ přiznává Matějíček.

Jeho tým po 9. kole vegetoval dokonce na samém dně tabulky a vybředával z krize, když prohrál pět zápasů v řadě.

Průlom nastal v utkání s velkomeziříčskou rezervou, s níž Bohdalov remizoval 2:2. Od tě doby dvakrát vyhrál a dvakrát vybojoval remízu. „Průběh první poloviny sezony potvrdil vyrovnanou výkonnost většiny mužstev. Mezi předposlední Třeští a osmými Šebkovicemi je rozdíl pouhých tří bodů. Při pohledu na naše skóre je jasné, že máme problémy v obraně. Mladý, nezkušený brankář Vojta Musil pustil pár gólů, které šly na jeho vrub. Přesto má naši důvěru i předpoklady k zlepšení,“ tvrdí bohdalovský šéf.

„Naší největší slabinou jsou standardní situace, které moc neumíme a naopak z nich inkasujeme hodně branek. Společně se zdokonalením fyzické kondice se na standardky zaměříme v zimní přípravě,“ naznačuje Matějíček.

Některým oporám se začalo dařit později. „V posledních zápasech se gólově chytil Kuba Kántor, který na produktivnějším využívání bezpočtu zcela jasných šancí musí pracovat. Naším nejlepším hráčem je bezpochyby Roman Schneider. Ten však bývá často pracovně zaneprázdněn, hodně také laboruje s kolenem, a pokud nám chybí, promítne se to do hry,“ vykládá předseda Bohdalova.

„Po všech stránkách jsme spokojeni s trenérem Jirkou Moravcem, který pomáhá hlavně mladým hráčům k potřebné sebedůvěře. Pro jaro i další období máme velkou výhodu v tom, že budujeme mladý tým, v němž má osmdesát procent hráčů zenit své výkonnosti před sebou,“ míní Matějíček.

Ačkoli mistrovské duely skončily, bohdalovský tým si úplného volna neužívá. „Jednou týdně chodíme do tělocvičny, později budeme využívat i posilovnu, k relaxaci saunu. Klasickou zimní průpravu třikrát týdně zahájíme hned zkraje ledna. Budeme mít k dispozici vlastní tréninkovou plochu s umělou trávou. Přátelské zápasy, které odehrajeme ve Žďáře na umělém povrchu, máme sjednány na konec února a potom všechny neděle v březnu. Chtěli bychom udržet stávající kádr hráčů, s dalšími posilami – s výjimkou vlastních dorostenců – nepočítáme,“ uzavírá Matějíček.