Papírovým favoritem pro nedělní duel je po dosavadních výkonech v letošní sezoně logicky meziříčská Benfika.

Té patří v aktuální tabulce pátá příčka, na niž meziříčští hráči poskočili díky poslední tříbodové injekci po výhře 2:0 nad Náměští. Bohdalov sice v minulém kole po prohře 0:3 na hřišti Jaroměřic opět nebodoval, ale téměř tři čtvrtiny zápasu byl lepším týmem.

Jelikož se fotbal hraje na góly, a v tomto rozhodujícím ukazateli byli bohdalovští hráči letos již poněkolikáté horší, odjel čtrnáctý tým soutěže se sklopenou hlavou. „Do 65. minuty jsme byli lepší než Jaroměřice. Soupeř chvílemi nevěděl, co na nás hrát. Psychicky se nalomili a nestačili tempu hry. Pak jsme ale dostali nešťastný gól ze standardní situace, domácí se vrátili do pohody a dovedli zápas do vítězného konce,“ vrátil se k průběhu nadějně rozehraného klání předseda bohdalovského klubu Alois Matějíček.

V boji o důležité body o víkendu nastoupí Bohdalov v kompletním složení. K dispozici už bude po zlomenině nosu uzdravený útočník Juda a hrát by po viróze měl i Jaroš. „Uvidíme ale, v jakém složení přesně nastoupíme. V minulém zápase se například výborně uvedla útočná dvojice Zvolánek – Havlíček.

Cíl je však jasný, a sice výhra oceněná třemi body. Pokud podáme výkon jako za stavu 0:0 v Jaroměřicích, věřím, že se nám to podaří,“ nechal zápasovou sestavu zahalenou tajemstvím Matějíček.

O ošidnosti utkání s posledním mužstvem tabulky ví své také Kamil Krejčí, trenér fotbalové rezervy Velkého Meziříčí. „Nečeká nás v žádném případě lehký duel. Bohdalov potřebuje za každou cenu bodovat a bude nepříjemným soupeřem. Navíc mají zkušené hráče, kteří hráli vyšší soutěže. Jedeme tam ale získat bodovou kořist,“ uvedl Krejčí, jehož svěřenci jsou připraveni startovat v kompletní sestavě bez výrazných změn.