Oba týmy si nevalnými výsledky na jaře povážlivě zavařily a nyní se ve spodku tabulky složitě vymotávají ze šlamastyky v podobě možného sestupu.

Rozpaky zaplašili další výhrou

Bohdalov v uplynulých týdnech nechal zapomenout na malátné výkony zkraje odvetné části a znamenitou hrou se domohl veledůležitých bodů, které ho posunuly z předposlední na desátou příčku. Po výhře nad silnou Přibyslaví (2:0) pokořil v nedělním 22. kole domácí Budíkov 4:1.

„Konečně hrajeme podle našich představ. Budíkov má pověst nevyzpytatelného mužstva. Ve svém prostředí na jaře ani jednou neprohrál a třeba Chotěboři uštědřil pětigólový debakl,“ upozorňuje bohdalovský předseda Alois Matějíček.

Výhodu domácího hřiště však hosté nelítostně odčarovali. Ačkoli jednoduché to ze začátku nebylo… „Inkasovali jsme z přísné penalty, ale do pauzy jsme v krátkém rozmezí stačili vyrovnat a skóre otočit,“ připomíná Matějíček trefy Kántora a Havlíčka z 31. a 35. minuty.

Ve druhém dějství už hosté třímali otěže pevně v rukou a neochvějně diktovali hru. Přidali dva zásahy a početnou výpravu svých fanoušků odměnili pohledným fotbalem. „Vedle gólů jsme předváděli pěkné kombinace. Těší nás, že se hráčům začalo dařit,“ říká šéf Bohdalova.

Klíčový boj o všechno

Potopa stoupá v týmu Rozsoch, které výsledkově tápou a na třináctém místě je od předposledního Dobronína dělí jediný bod. V neděli měly v Přibyslavi na dosah minimálně remízu, ale domů se po smolném střetnutí vracely s prázdnou. „Výkonnostně to není špatné. Ale nedokážeme dát branky a získat body. Je to už hlavně otázka psychiky hráčů,“ soudí trenér Rozsoch Bohumil Prášil.

Jeho svěřence zlomily dva údery během 43. a 45. minuty. Po změně stran snížili, ale ze spousty šancí vyrovnání nevytěžili. „Ovlivnilo nás zranění záložníka Vališe, který musel odstoupit. Z toho možná vyplynuly oba góly. Nestihli jsme stabilizovat hru. Teď nás čekají tři klíčové utkání. Nic nevzdáváme, budeme naplno bojovat,“ prohlašuje Prášil.

Následující kolo bude vskutku výbušné. Rozsochy a Bohdalov svedou tuhou řež ve vzájemném derby.