„Doplnili jsme tým o dva zkušené hráče, což se samozřejmě projevilo,“ vysvětluje předseda klubu Alois Matějíček. Defenzivu vyztužil divizí otřískaný David Odehnal a v útoku se o góly stará slovenský ostrostřelec Patrik Romančák.

„O Odehnalovi se nemá cenu bavit. Má toho hodně za sebou, ty zkušenosti ze Žďáru jsou znát. Soupeř nás za dva zápasy prakticky neohrozil,“ pochvaluje si předseda.

Romančák, kterého koupil z Kbelů u Prahy, se také zatím stoprocentně vyplácí. „Je to robustní typ. Něco jako Lukáš Staněk. Dostane se do zakončení, umí jeden na jednoho. To byl předtím náš problém,“ vysvětluje Matějíček.

Budoucnosti se prý neobává. I přes varovný signál z minulé sezony. Na podzim sice Bohdalov patřil mezi favority soutěže, odchodem vrchovinských útočníků Pavla Kříže a Petra Šustáčka ovšem oslabil, neměl kdo dávat góly. „Měli jsme dostatečný bodový náskok na poklidnou záchranu a chtěli dát příležitost odchovancům. Někdy ovšem ta kvalita pokulhávala,“ přemítá předseda.

Letos už odchod klíčových hráčů zřejmě nehrozí. „Romančáka jsme koupili a Odehnal by měl u nás hostovat rok,“ ujišťuje Matějíček.

O víkendu Šebkovicích Bohdalov dvakrát prohrával, ovšem během druhého poločasu exceloval a vyhrál 4:2. „I když to tak nevypadá, měli jsme zápas pod kontrolou. Sice jsme udělali vzadu chyby, ale šancí jsme měli spoustu. To je podle mého názoru další naše nová výhoda. V minulosti jsme kvůli špatné tréninkové docházce měli slabší fyzičku a ve druhých poločasech nám docházely síly, teď je to bez problémů,“ tvrdí bohdalovský předseda.

Musel ale uznat, že v Šebkovicích se nehraje moc příjemně. „Ti lidi jsou tam šílení, vulgární, sprostí. Rozhodčí pískal rovinu a oni ho přesto málem nepustili ze hřiště,“ kroutí hlavou Alois Matějíček.