Posledních dva a půl roku dirigoval fotbalisty Bohdalova coby hrající kouč Tomáš Doležal. Tomu je však už nyní konec. „Tomáš Doležal začne na jaře se stavbou domu, což avizoval již na podzim. Nebude tak trénovat, ale prý ani hrát,“ vysvětlil čestný předseda fotbalového oddílu z Bohdalova Alois Matějíček s tím, že přece jen existuje šance, že by se zkušený hráč na hřišti objevil.

„V případě velké nouze nám Tomáš přislíbil výpomoc. Osobně věřím tomu, že si to s hraním ještě rozmyslí,“ dodal Matějíček.

Pro nového kouče si v Bohdalově sáhli do bývalého okresního města. „Chtěli jsme kvalitního trenéra, jelikož se s Vítězslavem Machatkou dobře znám, oslovil jsem jej a on naši nabídku přijal. Cílem pro jaro je co nejrychlejší a bezproblémová záchrana. O posílení jsme se zatím nebavili, ale úplně vyloučit jej nemohu,“ sdělil Alois Matějíček.

Šestašedesátiletý Vítězslav Machatka naposledy vedl rezervu Žďáru nad Sázavou, u níž předčasně skončil loni v září. V minulosti působil také u žďárského divizního áčka, v Havlíčkově Brodě, Přibyslavi či Nové Vsi.

„Nechci doma jen polehávat a chci se znovu do fotbalu aktivně zapojit. Do Bohdalova je to ze Žďáru kousek, což je pro mě výhodné,“ vysvětlil rychlé rozhodování nový kouč nováčka I. B třídy, který si na podzim své nové svěřence již prohlédnul.

„Viděl jsem je hrát v Nedvědici, navíc jsme při mém působení u žďárského béčka hráli s Bohdalovem přípravný zápas. Mužstvo je na I. B třídu kvalitní, důležité však bylo, zda nastoupil Tomáš Doležal. Případné posílení kádru ještě budeme řešit. Chceme hrát v klidném středu tabulky, problémy se záchranou bychom, myslím, neměli mít,“ domnívá se Machatka.

Změnu hlásí také fotbalisté Nedvědice. Po letním odchodu Radka Šikoly na lavičku Nové Vsi vedl mužstvo provizorně kapitán Michal Havlíček. Právě on měl na příchodu nového kormidelníka lví podíl.

„Týmu se ujme Vratislav Kostelan z Brna, který zde již před pár lety chvíli trénoval. Navíc hráčsky pomáhal při znovuobnovení oddílu před necelými dvaceti lety. Na spolupráci jsme se domluvili během chviličky, Nedvědice je pro něj srdeční záležitost. O to je to lepší, že naše prostředí zná,“ pochvaloval si dosavadní kouč celku z Bystřicka.

„Pro mě už to nebude takový tlak, protože rozhodování o sestavě pro mě bylo mnohem složitější. Vráťovi ale budu k ruce, jako kapitán budu jeho prodlouženou rukou na hřišti,“ hodlá novému trenérovi pomoci Michal Havlíček.

Nový trenér SK Pernštejn tak vstupuje do dobře známých vod. „S přestávkami jsem dres Nedvědice oblékal několik sezon, jednou jsem tu před časem, zhruba před pěti či šesti roky, působil také už i jako trenér. Vždy jsem se sem rád vracel, opravdu je pro mě Nedvědice srdeční záležitost. Rád bych klubu pomohl, mám tu spoustu dobrých kamarádů. Ve vedení jsou lidé, se kterými jsem už před časem hrával, rozhodování bylo poměrně jednoduché, přišla nabídka, dlouho jsem neváhal,“ vysvětlil nový trenér Nedvědice.

Jeho fotbalová kariéra byla poměrně pestrá. Prošel mládežnickými kategoriemi Zbrojovky Brno, vojenskou službu strávil ve druhé slovenské lize v Topoľčanech. Poté ale obětoval fotbalovou kariéru zaměstnání a působil v nižších krajských soutěžích na Moravě, ale také v Rakousku a Německu. „Po působení u dorostu Zbrojovky Brno jsem naposledy vedl Kohoutovice a Újezd u Brna v jihomoravské I. A třídě,“ sdělil Kostelan.

Vzhledem k tomu, že v Nedvědici velice dobře pracují s mládeží, nemusela by být I. B třída konečnou stanicí. „Potenciál tu je díky mládeži obrovský. Viděl jsem poslední podzimní zápas a mladí kluci v áčku se jeví velice dobře. Letos bych si přál slušné místo v horní polovině tabulky, výhledově pak usilovat o postup do I. A třídy,“ nastínil své plány Vratislav Kostelan.