Bohdalovští v klání proti Šebkovicím (2:1) dřeli a byli nakonec po právu náležitě odměněni.

„Sice jsme vyhráli, ale ze zápasu jsme si odnesli velké množství šrámů. Bylo to neskutečně tvrdé utkání, v našem kádru snad není hráč, který by nebyl na nějaké části těla pokopaný. Nejvíc to odnesl Křesťan, který kvůli bolavému kotníku nebyl v týdnu ani na tréninku,“ narážel včera na nepřiměřenou tvrdost soupeře předseda bodalovského fotbalového klubu Alois Matějíček.

Podobný scénář se navíc může opakovat i v zítřejším duelu 18. kola soutěže na pažitu s Šebkovicemi téměř sousedících Čáslavic. „Uvidíme, s čím na nás soupeř vyrukuje. Mám ale trochu obavy, aby to nebylo podobně tvrdé jako minulý týden proti Šebkovicím. Bude záležet také na rozhodčím, jaký metr nastaví, protože i Čáslavice preferují dost tvrdou hru. Musí se to ale udržet v nějakých rozumných mezích,“ apeluje na hru v rámci fair play šéf bohdalovského fotbalu.

Z podzimního měření sil vyšli lépe Čáslavice, které Bohdalov na jeho hřišti v pátém kole porazily 1:2. Od té doby se ale hodně změnilo, Čáslavičští ztratili dech a propadli se v tabulce až na předposlední místo. „Soupeř na jaře nemá nijak dobré výsledky, ale to může být ošidné. Jak my, tak oni potřebují nutně bodovat a chytit se. Každopádně tam jedeme pro body. Hlavně se nesmíme nechat rozhodit jejich případnou tvrdostí,“ burcuje Matějíček.

Po vydřené výhře 2:1 nad Kouty, chtějí další tříbodovou injekci také v Rozsochách. Svěřenci trenéra Pavla Bureše se v utkání v Šebkovicích ale budou muset obejít bez autora dvou rozhodujících branek z posledního duelu Antonína Padrtky. „Tonda bude z pracovních důvodů mimo, jinak bychom měli nastoupit kompletní,“ uvedl k předpokládané sestavě rozsošský kouč Pavel Bureš.

Burešovi svěřence dnes nečeká žádný med. Šebkovice v domácím prostředí z osmi odehraných utkání prohráli pouze jednou. „Oni doma moc neprohrávají, na druhou stranu nám se venku zatím docela daří. Jedeme tam vyhrát, ale i s bodem bych byl spokojen,“ zhodnotil předzápasové ambice klubu Bureš.

Do karet hraje domácímu týmu také herní systém. „Hrají stylem nakopávání balónů a to nám příliš nevyhovuje. Musíme ale bojovat, body potřebujeme jako sůl. Stoprocentní musíme být hlavně v následujících domácích zápasech se sestupem ohroženými týmy, jako jsou Čáslavice, Třešť a Bohdalov,“ má jasno Bureš.