Bohdalov doma otočil zápas s Rapoticemi

Žďársko - Fotbalisté Křižanova si připsali cennou výhru. V 10. kole I. A třídy – skupiny B doma porazili Kouty. Na dně tabulky stále zůstává Herálec, který prohrál v Rantířově.

13.10.2008

Fotbalisté Rapotic (v zeleném) v Bohdalově sice vedli. Domácí jim ovšem poté nasázeli tři branky. Foto: Deník/Libor Plíhal

BOHDALOV – RAPOTICE 3:1

Utkání začalo zostra. Hned v první minutě orazítkoval tyč domácí Kříž. Poté ale udělali bohdalovští zadáci chybu, k míči se dostal Matoušek a poslal nováčka soutěže do vedení.

Domácím se ovšem podařilo vyrovnat. Křesťan se z kraje hřiště dostal až před vápno, přenechal míč Doležalovi a ten do protipohybu Soustružníka vyrovnal.

Stejný hráč ve druhém poločase poslal Bohdalov do vedení, když proměnil penaltu za faul na Křesťana. Dílo zkázy pro hosty dokonal střídající Kántor – Soustružínk totiž neudržel střelu Petra Jaroše a bohdalovský kanonýr měl snadnou práci.

Góly: 22. a 50. Doležal (druhá z PK), 68. Kántor – 3. Matoušek. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 3:5. Diváci: 200. Poločas: 1:1. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Štikar, Schneider – Pavel Jaroš, Petr Jaroš (72. Musil), Doležal, Šustáček (89. Šmak) – Křesťan, Kříž (61. Kántor).

KŘIŽANOV – KOUTY 3:1

Křižanov se do svého soupeře pustil od začátku a byl hodně aktivní. Už po třech minutách zužitkoval centr ze strany Navrátil. Po dvanácti minutách se Bajerův prodloužený výkop dostal až k Burianovi, který vedení zvýšil. Stejný hráč upravil skóre na rozdíl třídy po standardce.

Druhá půle byla o něco tvrdší. Hostům se podařilo jen zkorigovat. Šaldovo sólo z půlky hřiště oklamalo hned dva obránce a koutský hráč měl poté snadnou práci.

Góly: 3. Navrátil, 12. a 36. A. Burian – 80. Šalda. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 4:5. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Křižanov: Bajer – Střecha (71. J. Nobicht), Novotný, Petr, P. Burian – Navrátil (84. Manďák), Milota (74. Ilenčík), Boček, D. Nobicht – Veselý, A. Burian.

RANTÍŘOV – HERÁLEC (ZR) 2:0

Po opatrném začátku z obou stran, se domácí s postupem času dostávali do hry, ale tři brankové příležitostí z úvodních minut nedokázali přetavit v gól. Až přišla 29. minuta, s ní přetažený centr na Holce a zasloužené vedení 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili domácí se snahou zvýšit své vedení, čímž zbytečně otevřeli hru, a dopřáli tak hostům být rovnocenným soupeřem. Domácí se tak až do samotného závěru mohli strachovat o výsledek. Deset minut před koncem však střelou z dvaceti metrů završil výsledek utkání domácí Kavka.

Góly: 29. Holec, 79. Kavka. Rozhodčí:Sýkora. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 86. Živný. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Herálec: Keclík – Opluštil, Pavliš, Musil, Chyba – Uchytil (75. Bureš), Šusták, M. Ptaszek, Okurka, Vašek (61. Sláma) – Hořínek.

TŘEŠŤ – V. MEZIŘÍČÍ B 2:4

Ve vyrovnaném prvním poločase nezachytili domácí úvod utkání, a již v 6. minutě zápasu prohrávali díky brance Dufka 0:1. Zásluhou Mikeše se jim však podařilo ještě v prvním poločase vyrovnat, proměnil totiž nařízenou penaltu. Zbytek zápasu ovlivnila červená karta domácích z 41. minuty, kdy po dvou žlutých musel ještě před přestávkou pod sprchy domácí Roth.

Druhé dějství tak domácí dohrávali v deseti, přesto byli rovnocenným soupeřem a vrhali se do útoku s potřebou vyrovnat po inkasované brance z 52. minuty. Jenže v 65. minutě prohrávali o dva góly. Po té padlo po brance na obou stranách, kdy za domácí skóroval F. Svoboda, a za hosty zpečetil hattrik Dufek.

Góly: 38. Mikeš (PK), 75. F. Svoboda – 6., 65., 90. Dufek, 52. Kavka. Rozhodčí: Klement. ŽK:4:4. ČK:1:0 41. Roth. Diváci:90. Poločas:1:1. V. Meziříčí B: Kučera – Invald, Halámek, Kružík, Netolický – Střecha, Trnka, Kavka, Beran (77. Pól) – Jedlička, Dufek (90. Souček).

Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 14 500 Kč

Strojírenští kovodělníci STROJÍRENSKÝ DĚLNÍK/-CE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Jedná se o broušení odlitků nebo obsluhu lisu., Požadujeme: manuální zručnost, pracovitost, spolehlivost, samostatnost., V případě zájmu kontaktujte personální oddělení (eva.kadlecova@tokoz.cz nebo volejte na tel. číslo: 566 802 612, 724 632 612)., , Odpovědí na tento inzerát či zasláním Vašeho životopisu a případných dalších osobních materiálů do společnosti Tokoz a.s., Santiniho 20/26, Žďár nad Sázavou dáváte souhlas ke zpracování a uchování Vašich osobních údajů dle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů. Tento souhlas platí až do jeho odvolání písemnou formou.. Pracoviště: Tokoz a.s. [1], Santiniho, č.p. 20, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Kadlecová Eva, +420 566 802 122.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 100 Kč

Ostatní pracovníci v sociálních službách v oblasti ambulantních a terénních služeb a domácí péče Lektor programů primární prevence. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Popis činnosti: Realizovat preventivní programy na ZŠ, SŠ. Využívat interaktivní zážitkové techniky, hry, sebepoznávací aktivity, výklad, skupinovou diskuzi atd. Pracovat v přátelském prostředí se zkušenými kolegy. Budete mít možnost spolupracovat s profesionály, rozvíjet se, účastnit se workshopů a porad týmů, rozvojových aktivit a tak neustále rozšiřovat svoje znalosti v oblasti primární prevence, ale i celkově v oblasti školské a sociální sféry., Požadujeme: Vzdělání pedagogického, humanitního nebo sociálního směru (min. SŠ). Schopnost pracovat s dětským kolektivem. Dobré komunikační schopnosti. Základní orientaci v problematice prevence rizikového chování. Práci na PC v rozsahu uživatelských znalostí. Ochotu učit se novým věcem, pracovat na sobě. Praxe v oblasti práce s dětmi a mládeží. Řidičský průkaz sk. B s aktivní schopností řídit automobil., Nástupní odměna 100,- Kč/hod. Po zapracování a osamostatnění se odměna navyšuje.. Pracoviště: Kolpingovo dílo české republiky o.s. - kontaktní centrum a terénní program spektrum, Žižkova, č.p. 300, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Petra Nováčková, +420 774 419 047.

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 18 500 Kč

Řezníci a uzenáři ŘEZNÍK/ŘEZNICE - Nové Město na Moravě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Volné pracovní místo na prodejně Novák Maso-Uzeniny v prostorách Penny Marketu. , Lázně, firemní oblečení, příspěvek na péči o oděv, zvýhodněný tarif O2, slevové poukázky na odběr zboží, stravenky, První kontakt telefonicky nebo osobně 7:00 - 18:00. Pracoviště: Zimbo czechia s.r.o. - nové město na m., Masarykova, č.p. 134, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Eva Uhrová, +420 725 263 697.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 20 000 Kč

Odborní pracovníci organizace a řízení Fundraiser/ka (organizační pracovník). Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, podílení se na realizaci fundraisingové strategie organizace , vyhledávání finančních zdrojů pro organizaci , získávání dárců, komunikace s dárci, vedení související dokumentace, Místo výkonu práce: Žďár nad Sázavou, Nástup: květen 2018, popř. dle dohody, Nabízíme:, pracovní poměr na 1,0 úvazku,, smysluplnou a kreativní práci,, prostor pro seberealizaci,, průběžné vzdělávání a profesní rozvoj,, možnost podílet se na rozvoji organizace,, zázemí stabilní organizace,, pružnou pracovní dobu,, zaměstnanecké benefity. , Požadujeme:, min. středoškolské vzdělání,, výborné komunikační, prezentační a organizační schopnosti,, samostatnost, zodpovědnost,, orientaci v problematice neziskového sektoru,, aktivní spolupráci při zajišťování finanční stabilizace organizace, , trestní bezúhonnost,, řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič/ka., V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis, profesní životopis , a návrh fundraisingové strategie organizace (max. dvě strany A4) na adresu Oblastní charita Žďár nad Sázavou, Horní 22, 591 01 Žďár nad Sázavou (obálku označte "výběrové řízení FR") nebo na email jana.zelena@zdar.charita.cz do 30. 4. 2018., Bližší informace: Ing. Jana Zelená, mob.: 777 755 656, email: jana.zelena@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita žďár nad sázavou - správa, Horní, č.p. 1679, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jana Zelená, +420 777 755 656.

Trasa orientačního pochodu z Jihlavy do Bohdalce, jehož většinu účastníci ušli v noci a po cestě plnili různé úkoly, měřila přibližně padesát kilometrů. Foto: Deník/Lenka Mašová
29

Vítězové zdolali padesátikilometrový noční pochod za osm hodin

Ilustrační snímek.

Krajský úřad po letech opět plánuje dostavbu

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

Tahač smetl osobní auto stojící před semaforem

Vatín – Vážná nehoda se stala před dopravním omezením mezi obcemi Vatín a Sazomín. Tahač s návěsem zezadu narazil do osobního auta stojícího před semaforem. Spolujezdce ze Škody Rapid musel s těžkým zraněním přepravit do brněnské nemocnice vrtulník.

Turisté zdolávali 201 schodů rozhledny Horní les

Rovečné – „Co je nového? Hlavně počasí. Takové nepamatujme. Místo jarního máme letní pochod,“ odpovídal s úsměvem na dotazy pod rozhlednou Horní les Ivan Kropáček z Klubu českých turistů Jiřího-Gutha Jarkovského v Poličce.