Přitom vstup do utkání měli lepší hosté, vlastní gól si totiž už ve třetí minutě vstřelil blanenský Spáčil. Jenže pak třetiligový tým začal ukazovat své kvality a už při odchodu do šaten vedl 4:1.

Druhá půle už byla výsledkově vyrovnanější. Velká Bíteš dokonce v osmasedmdesáté minutě snížila skóre, domácí ale opět v poslední desetiminutovce zvýšili obrátky a dvěma góly upravili skóre na konečný čtyřbrankový rozdíl.

I přes vysokou výhru nespokojenost

Ani po šesté výhře ze sedmi přípravných utkání ale nebyl blanenský kouč Jiří Vorlický spokojený. „Co se týká týmové hry i individuálních výkonů, tak bych řekl, že to byl náš nejhorší zápas v přípravě. Výsledek byl sice přívětivý, ale někteří možná pociťovali nejistotu z blížícího se jarního startu MSFL,“ hodnotil pro klubový web Vorlický.

Pro aktuálně devátý celek divize D šlo už o třetí zimní měření sil s jihomoravským soupeřem. Na úvod si sice Velká Bíteš poradila jasně4:0 s brněnskou Svratkou, následně však podlehla líšeňskému béčku 3:4. Možné problémy v defenzivních řadách pak naznačil i sobotní duel, ve kterém klub z Vysočiny inkasoval hned šestkrát.

Střelecké hody

Pro Blansko ale nešlo o ojedinělý příděl soupeřům,v posledních čtyřech přípravných zápasech nasázelo úctyhodných jedenatřicet branek.

A to přitom klub z okresního města stále řeší nepříjemnosti s marodkou. „Vše je jednou poprvé a podobnou přípravu jsem nikdy nezažil. Neabsolvovali jsme ji aniv jednom týdnu společně, zastihla nás viróza, která trvala docela dlouho. Do toho se dost hráčů zranilo, nyní se naštěstí všichni už pomalu douzdravují,“ doplnil Vorlický.

Blansko - Velká Bíteš 6:2
Poločas: 4:1.
Branky: 17. a 88. Thon, 26.a 80. Holman, 30. Tulajdan, 33. Smrčka, – 3. Spáčil (vlastní), 78. Traxl.
Rozhodčí: Machorek – Ježek, Stejskal.
Blansko: Nešetřil – Pecuch, Feik, Spáčil, Porč – Holman, Smrčka, Šedivý – Thon, Tulajdan, Williams. Střídali: Rajčinec, Šíp, Kapur, Chloupek.
Velká Bíteš: Pelán – Loup Patrik, Loup Pavel, Šperka, Šimončič – Kamenský, Merdita, Sznapka – Vošmera, Macek, Novotný. Střídali: Vrba, Bartoš, Ondrák, Traxl, Ševců.