Podobné to je i na opačném pólu. Jedenáctý Stonařov doma ukolébalo rychlé vedení 2:0 a poslední Křoví si díky hattricku Lukáše Němce vykoledovalo záchranářské tři body.

ŽĎÁR B ŽELETAVA 1:0

Ve Žďáře na sebe narazily dva fotbalové týmy. V úvodu měli míč častěji na kopačkách hosté, hra se ale postupně vyrovnala. Jako první se do slibné situace dostal želetavský Simandl, jehož pokus Pinkava zneškodnil. Na druhé straně Mastný s problémy likvidoval pumelici Juna z dvaceti metrů. Žďár začal být nebezpečnější. Po rohu a následném závaru hosté vykopli balon z brankové čáry k Doležalovi, jeho dělovka neprošla skrumáží, odrazila se k volnému Machatkovi, ale i jeho pokus hosté zblokovali. Těsně před odchodem do kabin narýsoval kolmici Otoupalík, Russ pláchl obraně a prostřelil Mastného 1:0.

Střelec byl při chuti i po přestávce. Russ prošel přes tři protihráče, nahrál doleva Junovi, který míč sklepl Ločárkovi, jehož tvrdou střelu Mastný s obtížemi vytáhl na roh. S nepříznivým stavem se lídr nechtěl smířit. V 66. minutě se do největší šance Želetavy dostal Martin Vrbka, povedený pokus z pravé strany však Pinkava vytěsnil na roh. Vedoucí tým soutěže se poté tlačil do ofenzivy, ale vyložené šance si nevytvářel. Naopak mohl ještě inkasovat, když Filippi po pěkné nahrávce od Juna napálil břevno. „Odehráli jsme velice dobré utkání proti mimořádně kvalitnímu soupeři. Hráči podali bojovný kolektivní výkon, ke kterému přidali i pořádný kus fotbalovosti. Výhru jsme si zasloužili," chválil své hráče domácí trenér Pavel Kubiš.

Gól: 43. Russ. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 4:4. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žďár B: Pinkava Jelínek (46. Kotík), Štursa, Machatka, Růžička Doležal Russ (75. Miklík), Otoupalík, Jun, Ločárek Filippi (83. Landsman).

VRCHOVINA B HERÁLEC ZR 0:0

Ve vyrovnaném utkání domácí od začátku sázeli na defenzivní notu. Optický tlak Herálce v prvním poločase k ničemu nevedl. „Vrchovina to měla dobře zabezpečené. Do brankových příležitostí jsme se dostali až v posledních deseti minutách," popsal dění na hřišti kouč Herálce Jiří Skála.

Domácí v závěru podržel gólman. Nejdříve tváří v tvář vychytal Matěje Slováčka. Stejný hráč měl na kopačce další gólovku, situaci řešil obstřelem, ale balon mu domácí strážce tří tyčí vytěsnil nad břevno. A když vyšel vítězně i ze střetu se Skálou, skončilo utkání bez branek. „Domácí budou určitě s bodem spokojení, my jsme chtěli víc. Když se ale dostanete do šancí až v posledních deseti minutách, není divu, že zápas skončí bez branek," mrzelo Jiřího Skálu.

Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Vrchovina B: nehlášeno. Herálec: Žďánský Uchytil, Cestr, Černý, Okurka Skála, Koudelka, Boháč, J. Slováček (60. J. Ptaszek) M. Slováček, Najman.

NOVÁ VES ŠTĚPÁNOV 1:0

Derby mnoho šancí nenabídlo. Většinu času se hrálo hlavně mezi šestnáctkami. V první příležitosti se hned zkraje ocitl Petr Bureš, ale netrefil bránu. Štěpánov poté spoléhal na brejky, mírný tlak Nové Vsi k ničemu nevedl. Po čtvrthodině domácí třikrát pálili z velkého vápna, stav se neměnil. Diváci se dočkali ve 40. minutě, kdy Radek Novotný napřáhl z šestnáctky a jeho tečovaný pokus se došoural za Burešova záda.

Po přestávce scházel hře spád. Nepřesnosti se hromadily na obou stranách. Za zmínku stála jen šance Kovalchuka, který po hodině hry hlavičkoval po centru mimo tři tyče. Zbytek utkání ovlivnila průtrž mračen. Navýšit výsledek mohl v 87. minutě Tomáš Pohanka, ale při svém sólu gólovou akcí pohrdl. „Výhru jsme si s přehledem pohlídali. O gól jsme byli lepší," uvedl domácí asistent trenéra Josef Starý.

Gól: 40. R. Novotný. Rozhodčí: Müller. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nová Ves: Fuksa J. Bureš, Havlík, P. Šandera, Krejčí Kubík (74. T. Pohanka), R. Novotný, Jan Nečas (56. Jakub Šandera), Josef Šandera Jan Šandera (82. T. Novotný), P. Bureš. Štěpánov: Bureš Císař, Plíhal, Hrubeš (73. Jan Veselský), Sedláček Kovalchuk, Vrzal (62. Jaroš), Haraptso, Kutnyk (46. Buček) Šikula, Neudecker.

BUDIŠOV V. MEZIŘÍČÍ B 1:0

Derby začalo oboustranně opatrně. Po čtvrthodině hry zahrozili po rychlé rozehrávce Horta domácí, ale Karel Nováček skóre neotevřel. Pak se hra přelévala od branky k brance s řadou nepřesností na obou stranách. Hosté si vytvořili největší šanci v závěru poločasu, ale soupeře zachránila tyč. Do druhého dějství nastoupil Budišov s větším odhodláním strhnout vedení na svou stranu a pomohlo mu i vyloučení velkomeziříčského Kafky v 61. minutě po druhém napomenutí. Nejdříve však měl na hlavě gól Švec, ale jeho zakončení vychytal fantastickým zákrokem hostující brankář Halámek. Přesilovku využili hostitelé v 79. minutě, kdy Karel Nováček vybídl ke skórování Horkého, a ten se nemýlil. I přes nevyužitou šanci Karla Nováčka dokráčel Budišov k zaslouženému vítězství.

Gól: 79. Horký. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (61. Kafka). Poločas: 0:0. V. Meziříčí B: Halámek Jícha, Kafka, Netolický, Kameník (70. Procházka), Malec, Vítek, Liška (46. Kuřátko), Láznička, Smejkal, Maloušek.

STONAŘOV KŘOVÍ 2:4

Začátek vyšel domácím. Krupica vykopl míč až na Příhodu, a ten přímočarou akci zakončil neomylně. A vzápětí to bylo už 2:0 pro Stonařov, jelikož centr Čumpla si hosté srazili do vlastní sítě. Další gól domácích měl na kopačce Kozojed, ale z dvaceti metrů poloprázdnou branku přestřelil. Pak Příhoda trefil hlavou břevno. První šanci měli hosté po střele Roštinského, kterého vychytal Krupica. Ten se do poločasu musel ještě párkrát vyznamenat, protože Stonařov přestal hrát a nakonec si vykoledoval i dva góly. Lukáš Němec nejdříve prostřelil Krupicu a těsně před pauzou udělal Kalina ze tří protihráčů solné sloupy a volný Roštinský neměl problém skórovat.

Na začátku druhé půlky měli domácí opět tlak, ale Hynk ani Sobotka, který mířil do spojnice, neuspěli. A tak si vzal slovo hostující Lukáš Němec, který otočil kormidlem skvěle zahraným přímákem a tečku udělal chytrým lobem přes Krupicu.

Góly: 7. Příhoda, 8. vlastní 33., 73. a 80. L. Němec, 45. Roštinský. Rozhodčí: Holý. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas 2:2. Křoví: Sára Hamřík, Bartošek, Knotek, Šustáček, Rozum, Roštínský (86. Maloň), Kalina, Tichý, M. Němec (82. Kováč), L. Němec.