Velkou Bíteš čeká zítra další tým z Pelhřimovska. Na svém hřišti přivítá Humpolec. „Velká Bíteš je soupeř, jaký je. Nechtěl bych ji tentokrát rozebírat, protože my se musíme soustředit především sami na sebe. Problémů máme víc než dost,“ přiznal trenér třetího týmu tabulky Josef Soural.

Na mysli měl především zdravotní stav stopera Jiřího Hese. Ten má stále oteklý kotník. „Hrát nebude. V týdnu zkusil vyklusávat, ale ani to mu nešlo,“ poznamenal kouč, pro něhož to nebude jediná komplikace, při tvoření základní sestavy. Útočník David Holoubek je silně nachlazen, dva týdny netrénoval obránce Kameš.

Otázkou je i to kdo půjde do branky. Opět to vypadá, že prosto vymezený tyčemi bude hájit asisten trenéra Martin Padrnos, neboť Křížovo týden staré zranění z tréninku bude možná vážnější než se čekalo. „Nejde ani tak o stehy, které zacelily tržnou ránu v obličeji. Problém je v tom, že se poranil v blízkosti oka, takže zranění musí zrevidovat specialista,“ vysvětlil Josef Soural s dodatkem, že kontrola u očního lékaře se uskutečnila v pátek.

Z výše zmíněných důvodů lze jen těžko odečíst, kdo bude v utkání favoritem. „Určitě do Velké Bíteše pojedeme s větším respektem, protože hráči, kteří nám budou chybět, patří do základní sestavy. Očekávám vyrovnané utkání a pevně věřím, že budeme bodovat,“ je optimistou kouč Humpolce.

Kompletní ovšem nebude ani velkobítešský Spartak. „Z minulého týdne máme tři zraněné. Veselý, Antoš a ani Blažek hrát nebudou,“ vyjmenovává komplikace kouč Josef Záboj. Dlouhodobě je zraněný Pokorný, navíc na dovolenou odjíždí Němec. „Poskládat sestavu bude zajímavé. Aktuálně mám k dispozici deset lidí. Budu muset sáhnout do dorostu,“ přemítá trenér Spartaku.

Velká Bíteš v minulém kole vyhrála nečekaně v Pelhřimově. Do domácího zápasu s Humpolcem jde ale s respektem. „Říkám na rovinu, že beru i bod. Začneme ze zajištěné obrany a budeme vyrážet do brejků. Hru si v tomto stavu nemůžeme dovolit moc otvírat,“ uzavřel Záboj.

Po dvou půstových zápasech bude chtít zabrat Vrchovina, která doma hostí Havlíčkův Brod. Spojený fotbalový klub z Radešínské Svratky a Nového Města na Moravě vyšel v předchozích dvou zápasech jak střelecky, tak bodově naprázdno. „Všechno záleží na tom, kdo se z nemocných hráčů uzdraví,“ vysvětluje vedoucí mužstva Pavel Bajer.

Jenomže z trojice hráčů základní sestavy Suský, Šustáček, Poul se vrátí na hřiště zřejmě jen posledně jmenovaný. „Alespoň se nám vyztuží obrana. Zejména s tou s i v minulém kole v Humpolci dělal Staněk co chtěl,“ vzpomíná na výprask 4:0 Bajer.

S Brodem nemá Vrchovina zrovna příznivou bilanci. Na domácím hřišti se jí ho nikdy nepodařilo porazit. „Jednou jsme vyhráli v Brodě, ale jinak se nám na ně dlouhodobě nedaří. Třeba to protrhneme právě v neděli,“ doufá Bajer.

Ondrej Dudáš, Kamil Vaněk