Přitom hrál se soupeři, kteří na jaře také zrovna nezáří. „V zimě jsme přišli o čtyři hráče, k tomu se navíc přidala neuvěřitelná marodka," lamentoval v rozhovoru pro Deník trenér Velké Bíteše Jan Dvořák, jehož svěřenci se v neděli doma od 16.30 pokusí konečně zamířit do černého proti Ždírci.

Vysoká prohra v Nové Vsi před třemi týdny jakoby mužstvo hodně srazila. Co se to s Velkou Bíteší v posledních týdnech děje?

Ten problém je mnohem hlubší. V zimní pauze odešli čtyři hráči základní sestavy. K tomu postupně pro zranění vypadli Střecha, Suchý, Šeba, Hemala, Pokorný a Rozum. Je proto pochopitelné, že občas těžko lepím dohromady základní jedenáctku.

Béčko ale v I. B třídě skupině B docela šlape, je tedy kam sáhnout?

To ano, ale ta rotace je neuvěřitelná. Vždyť v základu na jaře naskočili snad už všichni hráči béčka. Nejvíce nás trápí stav útočníků, proto také máme obrovské problémy se střílením branek.

Přesto jste takové problémy asi nečekal?

To víte, že ne. Ačkoliv jsem na to hráče upozorňoval, jakoby si neuvědomovali, že jsme oproti podzimu i loňskému ročníku mnohem slabší. Stále proto chtěli i v obtížných situacích hrát otevřený fotbal a domnívali se, že soupeře prostě přestřílí. Změna k lepšímu nastala až v posledních zápasech v Polné a v Chotěboři. Jenže v obou případech jsme doplatili na hloupé chyby v obraně a neproměňování vyložených šancí.

Nebýt domácí výhry nad Čáslavicemi, asi by se vám nyní hodně těžce dýchalo?

No ono se nám ani teď nějak extra lehce nedýchá. Máme 25 bodů a k záchraně jich ještě bude potřeba minimálně sedm přidat.

První šance se naskýtá hned tuto neděli, kdy přivítáte tabulkového souseda ze Ždírce. Tomu se na jaře také vůbec nedaří a poprvé naplno bodoval až v minulém kole.

Jde o zkušený mančaft, který budí respekt. Doufám, že si kluci dobře uvědomují, jak dopadneme, pokud bychom opakovali nezodpovědný přístup z předešlých zápasů. Spoléhám na naši vůli a bojovnost. To jsou vlastnosti, kterými musíme nepříznivý vývoj konečně otočit.

Případný neúspěch a „ostrý" boj o záchranu si tedy nepřipouštíte?

Říká se, nikdy neříkej nikdy, ale hráčům věřím. Myslím si, že jsme schopni potřebné body uhrát a dostat se z problémů dříve, než by šlo opravdu do tuhého.