V 6. kole krajského přeboru vydoloval tápající tým bod za bezbrankovou remízu s Okříškami. Spartak měl na vlastním trávníku několik dobrých příležitostí, ale míč do soupeřovy brány ani jednou nepropasíroval.

Dílčí spokojenost mohou hráči čtrnáctého celku tabulky cítit s bezchybnou defenzívou, která v neděli poprvé v sezoně neinkasovala. Klusák se trenérské funkce vzdal minulý týden.

Reagoval tak na nevyrovnané výkony bítešské družiny, která v krátkém sledu dvakrát výsledkově vyhořela (2:6 s Hartvíkovicemi, 0:4 v Humpolci). „Stav byl podle mě neudržitelný. Muselo se něco stát,“ řekl Klusák, který hráčům naordinoval léčbu změnou.

„Nynější období mi připomínalo minulý podzim, kdy jsme zabředli do hluboké krize. Tu se nám na jaře povedlo zažehnat, ale teď jsme se znovu trápili. Došel jsem k závěru, že svým odchodem mužstvu pomůžu nejvíc,“ dodal někdejší kouč Spartaku.

Velkou Bíteš oslabily letní ztráty klíčových hráčů. Ondřej Loup odešel do divizního Velkého Meziříčí, snahy o prodloužení hostování Jana Dvořáka z Náměště a hlavně Miroslava Buchty ze Zbraslavi ztroskotaly. „Měli jsme hodně úzký kádr. Navíc se domnívám, že na mě hráči byli už příliš zvyklí. Cítil jsem, že musí přijít radikální proměna,“ mínil Klusák.

Na bítešské lavičce však k zemětřesení nedošlo. Tým povede jako hlavní kormidelník Ladislav Němec, který se s minulým kolegou rovnocenně dělil o dirigentské pravomoci. „Pan Němec pokračuje dál. Akorát rozšíříme realizační tým o jednu osobu, která bude zastávat funkci asistenta hlavního kouče,“ oznámil sekretář Spartaku Milan Dufek.