Góly ze standardek

Hlavně v úvodu nedělního utkání se děly věci. Ve 4. minutě zakroutil rohový kop přímo do brány Střecha. „Šlo o šťastný gól, brankáři by se tohle stávat nemělo. Jenže po souhře tří chyb a zbytečné penaltě se hra i skóre bleskově vyrovnaly, vypadli jsme z role," vzpomíná František Klusák.

Po přestávce podržela hosty i další standardní situace. V 57. minutě si postavil míč Němec a trestný kop zakroutil přesně k tyči. „Šancí jsme sice měli mnohem víc, ale s výkonem jsem hodně nespokojený," nebere si kormidelník servítky.

Zatímco v úvodu soutěže hrála Velká Bíteš hned čtyři utkání z pěti venku, nyní se karta obrací. Po třech nedávných domácích úspěších při skóre 11:1 čeká v září stoprocentní mančaft „pohodový" los. Ve zbytku sedmi podzimních kol nastoupí Bítešští hned pětkrát před vlastními fanoušky. V současném rozpoložení se proto dá očekávat atak nejvyšších míst.

„Tímhle se vůbec nezabývám. Střelecky se nám momentálně daří, což se může velmi rychle obrátit. Nyní potřebujeme zvládnout dva nejbližší domácí zápasy, víc teď neřeším. Je ale pravda, že mužstvo špatné nemáme, jenže třeba teď v Čáslavicích to byla hlavně v obranné činnosti hrůza," štvou Klusáka časté výpadky směrem dozadu. „Čáslavice byly naštěstí v defenzivě ještě zranitelnější," dodává.

Nyní je před Velkou Bíteší středeční dohrávka odloženého 6. kola s Přibyslaví a nedělní střet s Chotěboří celky z Havlíčkobrodska na desátém respektive devátém místě. „Přibyslav má dobrou tvořivou zálohu, na ni si musíme dát pozor," vypichuje Klusák hlavní zbraň Přibyslavi.

Zítřejší dohrávka je na programu v 16.30. Domácí mužstvo by k němu mělo podle slov trenéra vyběhnout v kompletní sestavě.