Nováček letošního ročníku I. B třídy – skupiny B, který na podzim zastínil většinu soupeřů (po první polovině soutěže je Měřín třetí), polyká dávky fyzického drilu od 12. ledna.

„Je to holt třeba,“ usmívá se měřínský trenér Karel Pospíchal. „Chceme tomu dát co nejvíc. Jsem rád, že funguje spolupráce s Velkým Meziříčím, jehož dres v mládežnických kategoriích obléká několik našich odchovanců. Využíváme umělé hřiště, první zápasy jsme sehráli s meziříčským dorostem a taky A-třídní rezervou,“ dodal kouč.

Převratnou novinkou bude pětidenní soustředění, které celý tým absolvuje. „Tuhle středu se přemístíme do Bystřice, kde budeme ubytovaní až do neděle,“ uvedl Pospíchal.

Společné chvíle hodlají využít nadoraz. „Původně jsme počítali s tím, že využijeme běžky. Ale sníh není. Lyže proto nahradí častější výběhy. Vybrali jsme už několik tras. Dopoledne budeme běhat, delší vzdálenosti i sprinty do kopců, odpoledne přijde na řadu hřiště, trénink s míčem, v plánu máme každý den i posilovnu, bazén, saunu. Kromě haly budeme jezdit na umělé hřiště do Domanína,“ prozradil Pospíchal.

Možnost příchodu nových posil moc růžově nevypadá. „Měli jsme něco slíbené z Velkého Meziříčí, ale nakonec to nedopadlo. Nejspíš budeme muset hrát beze změn. To znamená s tím, co máme,“ řekl měřínský lodivod.