Celou akci pořádá česká odnož mezinárodní brankářské školy Just4keepers, což je největší brankářská škola na světě.

„Pro nás to bude současně taková menší oslava, neboť jsme s touto školou v České republice začali přesně před rokem. Dětem se věnují profesionální nebo poloprofesionální brankáři, kteří jim předávají své zkušenosti,“ vysvětluje jedenapadesátiletý Martin Jícha, šéf brankářské školy, bývalý gólman Jihlavy či Budějovic, jehož tři synové taktéž chytají a současně zde působí jako trenéři.

„Nejstarší Martin je v divizní Staré Říši, kde se potkává s nejmladším Filipem, který chytá ve Žďáře. Prostřední Tomáš nyní působí v Rakousku,“ vysvětlil Jícha.

A jak bude vypadat Den brankářů ve Velké Bíteši? „Ve vymezeném hřišti proti sobě nastoupí dva gólmani a snaží se svému soupeři během tří minut hry nastřílet co nejvíce branek. Velikost hřiště i branek se mění v závislosti na každé kategorii. Máme přislíbeno, že by měl na akci dorazit bývalý reprezentační gólman Luděk Mikloško,“ doplnil šéf brankářské školy.

Na brankářskou školu Just4keepers se mohou rodiče fotbalových brankářských nadějí obracet po celý rok. Škola nefunguje pro kluby, ale pro děti a jejich rodiče. V průběhu celého roku pořádá tréninky na mnoha místech Vysočiny.

„Rodiče dětí se na nás mohou kdykoliv obrátit. Zjistili jsme, že chlapci o to mají zájem a rychle se zlepšují. Můžeme jim nabídnout pravidelné tréninky pod vedením opravdu kvalitních brankářů. Přece jenom v klubech je to složité, protože ne všude mají vlastního kouče brankářů. V létě pak pořádáme několikadenní kempy, do nichž se mohou hráči přihlásit,“ připomněl Martin Jícha.