Po domácí smolné remíze s Polnou, která vyrovnala v závěu ze penalty, vyhrál Spartak překvapivě uplynulou neděli v Bystřici a ve středeční dohrávce se mu podařilo stejným výsledkem 2:1 dobýt i ždíreckou tvrz. „Byla to jen dobrá shoda okolností, ale musím říct, že jsme si oba zápasy vyhrát zasloužili. Bystřice nás sice několikrát ohrozila, ale vyloženou šanci za celé utkání neměla. A ve Ždírci jsme byli jednoznačně lepší,“ tvrdí kouč Bednář.

Projevuje se omlazení týmu

Velká Bíteš patřila v minulosti spíše k týmům bojujícím o záchranu. „Projevuje se omlazení týmu, který má čím dál více zkušeností. Už podzim byl z naší strany velmi dobrý,“ přemítá Bednář.

Sám ovšem moc dobře ví, že jeho tým těžké zápasy teprve čekají. „Máme za sebou týmy, který chtějí hrát fotbal, což je pro nás snazší. Teď nás čekají mužstva, která bude hrát tvrdě a soustředit se vyloženě na obranu. Budeme to my, kdo bude muset dobývat,“ ví velkobítešský kouč.

Na své silnější soupeře nyní vyrukoval s pozměněnou taktikou. Rodilý útočník Aleš Burian, který odehrál podzim na stoperu, teď nastupuje ve středu zálohy.

„On a Tomáš Pelán jsou hráči, kterým je jedno, kam je postavíte,“ pochvaluje si Bednář, který tým převzal na podzim po Josefu Zábojovi. Ten se nyní přesunul kvůli pracovním povinnostem na post asistenta.

Oba už nyní střádají plány na nedělní domácí bitvu. Přijede čtrnáctý Pacov a Spartak je poprvé na jaře favoritem.