LÍŠEŇ  - TŘEBÍČ 6:0

O prvoligové hráče Zbrojovky posílení domácí začali náporem a šance si vytvářeli od samého úvodu. Klán sice tváří v tvář Doležalovi branku netrefil, ale v 16. minutě se už Líšeň ujala vedení. Centrovaný míč za třebíčskou obranu si vzal Halaška a svému bývalému spoluhráči mezi tyčemi nedal šanci. HFK zahrozil až ve 29. minutě. Novotný přistrčil balon Dobrovolnému, ale jeho pokus vyrazil Veselý na roh. Pak rozehrávali hosté přímý kop a Chlup těsně minul pravou tyč.

Brňané zvýšili ve 38. minutě, kdy Halaškova tečovaná střela zapadla za záda bezmocného Doležala. Hosté se pokusili vrátit do zápasu vzápětí, ale tečovaný pokus Chlupa opět vytěsnil Veselý na rohový kop. Farma Zbrojovky rozhodla o osudu zápasu dvěma slepenými góly těsně před pauzou. Nejdříve se po rohu nejlépe zorientoval před bránou Drábek a poté skončila v síti i tečovaná střela Briganta.

Jak první poločas pro Jihomoravany skončil, tak i druhý začal. Po dvou minutách hry prostřelil Doležala zleva Šumbera. Horácký klub se i přes nepříznivý vývoj snažil vysokou porážku alespoň zmírnit, ale mužstvu z Vysočiny nebylo přáno. Při jednom z rychlých brejků vybídl Rybníček ke skórování Floriána, ale jeho tutovku vychytal bezchybný brankář Veselý. Na opačné straně nastřelil Brigant břevno. V 82. minutě vystihl Halašk malou domů Třebíčských, obešel Doležala a dokonaným hattrickem rozvlnil síť už pošesté. Korigovat stav mohl za hosty střídající Oladiti, ale jeho dva samostatné úniky dopadly jako veškerá snaha HFK Třebíč.

Góly: 16., 38. a 82. Halaška, 41. Drábek, 44. Brigant, 47. Šumbera. Rozhodčí: Podaný. ŽK: 1:1. Diváci: 225. Poločas: 4:0. Líšeň: Veselý - Hyčka, Čampa, Král, Drábek - Milotínský, Šumbera, Matoušek, Brigant - Klán, Halaška. Třebíč: Doležal - Herc, Komínek, M. Chalupa, P. Chalupa - Ošmera, Chlup, Oura, Dobrovolný (66. Benda) - Florián (71. Oladiti), Novotný (34. Rybníček). Nejlepší hráči: Halaška, Veselý, Šumbera.

Ostatní výsledky 22. kola: Hulín - Hlučín 1:2 (0:0), 64. Krhut - 70. Sasín, 80. Hanus. Orlová - Prostějov 3:1 (1:1), 6. Schroner, 48. Urban, 65. Castaner - 45. Zelenka. Slovácko B - Vyškov 2:1 (0:1), 47. Sadílek, 60. Holek (PK) - 17. Haša. Sigma Olomouc B - HFK Olomouc 5:0 (2:0), 25. A. Ševčík, 45. O. Ševčík, 71. vlastní Grézl, 76. Rolinc (PK), 89. Vavřík. Opava B - Uničov 0:2 (0:0), 76. a 80. Krč. Zlín B - Kroměříž 1:4 (1:2), 14. Š. Červenka - 35., 37. a 66. Neubert, 89. Kutra. Zábřeh Břeclav 0:0.

16. Opava B 21 1 1 19 13:47 4

Příští kolo: Sigma Olomouc B Opava B, HFK Olomouc Slovácko B, Vyškov Hulín, Hlučín Orlová, Prostějov Zábřeh, Břeclav Zlín B, Kroměříž Líšeň, TŘEBÍČ Uničov.