Důvod k radosti naopak neměla juniorka Vrchoviny, která dostala bůra v Rantířově. Herálec si přivezl z Telče bod.

ŽĎÁR B – HROTOVICE 2:1

V utkání, které bylo velice bohaté na gólové šance na obou stranách, se nakonec radoval Žďár. Do vedení se domácí dostali pár minut před pauzou, kdy nádhernou akci Musila zakončil Mario Filippi. Hosté srovnali v 66. minutě, z těžké pozice se prosadil Denemarek. Již o tři minuty později však Žďár opět vedl. Pěknou nahrávku Maria Filippiho z hranice velkého vápna zakončil Frieb. Domácí si pak vypracovali ještě další šance, ale bez efektu. „Konečně jsme to protrhli, tři body jsme potřebovali jako sůl. Teď nás ve středu čeká náročná dohrávka s Želetavou, věřím, že nám divizní áčko trochu vypomůže,“ řekl spokojený trenér Žďáru Vítězslav Machatka.

Góly: 41. M. Filippi, 69. Frieb – 66. Denemarek. Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 0:1. Diváci: 40. Poločas: 1:0. Žďár B: Sobotka – Havlík, Růžička, Jun, Dvořák – Frieb, Musil, Jurnečka, Malicki – L. Filippi (79. Peňáz), M. Filippi.

RANTÍŘOV – VRCHOVINA B 5:1

Ve 13. minutě stoper Kovačík z půlky nacentroval dlouhý balon před branku a důrazný Kubík střelou pod břevno nedal Skryjovi v brance hostů šanci. Po půlhodině hry se uvedla nová rantířovská akvizice. Zkušený Frolda dostal od Kubíka přesnou přihrávku a s klidem poslal míč do sítě. A to nebylo z domácího gólového představení zdaleka vše, protože pět minut před přestávkou rozehrál Horáček rohový kop, kterým přesně našel naběhnuvšího Pavlíčka, a ten hlavou zvýšil na 3:0. Po změně stran a hodině hry vybojoval míč rantířovský Vaněk, poslal přímý balon do vápna, kde si ho zpracoval Kozák a s přehledem navýšil skóre na 4:0. Zanedlouho se po několika odrazech objevil míč u Kovačíka, a ten se také nemýlil. Až deset minut před koncem se prosadili hosté, ale trefa Polnického nic neznamenala. „V první půlce jsme měli čtyři šance a tři jsme proměnili, to nás uklidnilo. Kluci to zvládli, musíme je pochválit, ale i hosté bojovali a nesložili zbraně,“ dodává asistent trenéra Radek Pavlíček.

Góly: 13. Kubík, 33. Frolda, 40. Pavlíček, 60. Kozák, 71. Kovačík – 80. Polnický. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas 3:0. Vrchovina B: Skryja – Havelka, Mrkos, Fagula, Bača – Čírtek, Vašíček, Bárta, Josífek – Follprecht (60. Krejčí), Polnický.

TELČ – HERÁLEC 1:1

Začátek byl opatrný a bez šancí. Až po půlhodině se začali domácí osmělovat, ale Havlík a Beňo nezakončili moc razantně. Hosté se pak dostali také do několika šancí, ale Misař byl pokaždé včas na místě a svůj tým podržel.

Ve druhé půlce se pokračovalo ve vyrovnané partii. Po standardce se geniálně prosadil patičkou Uchytil, jehož lob skončil až v síti. Telč to ale nepoložilo a zanedlouho bylo vyrovnáno. Po rohu hostů Misař chytil míč, hodil ho na půlku Janočovi, ten popoběhl a vystřelil, a protože Tichý balon neudržel, tak měl Nerad snadnou pozici ke skórování. Hosté chtěli vyhrát a mohli rozhodnout, ale deset minut před koncem odmítli proměnit stoprocentní šanci. „My jsme s bodem spokojení, soupeř byl kvalitní a nepříjemný,“ dodává trenér domácích Josef Jančo.

Góly: 60. Nerad – 54. Uchytil. Rozhodčí: Kubeš. ŽK: 2:0. Diváci: 150. Poločas 0:0. Herálec: Tichý – Veselský, Boháč, Hamák, Okurka – Bureš, Černý, Kovář, Uchytil – Čejka (61. Slováček), Šusták.