V tuhém boji o záchranu získaly Křižanov s Herálcem důležité výhry.

ST. ŘÍŠE – V. MEZIŘÍČÍ B 0:1

Domácí první půlku utkání lídra s druhým mančaftem tabulky nezvládli, čehož využil František Pokorný, když si ve vápně pohrál se třemi protihráči a střelou k tyči nedal Neumanovi šanci. „My jsme ho totálně prohospodařili. Nebojovali jsme a neběhali. Soupeř byl volný a dělal si, co chtěl,“ zklamaně komentuje trenér Říše Luděk Kovačík.

Ve druhé půlce nastal totální obrat a začalo se hrát podle not Staré Říše. Jenže střelci neměli svůj den. Rychtecký nedopravil míč do branky ze dvou metrů, Tichánek nastřelil tyč a neujala se ani hlavičky Merhauta. Hosté si tak odvezli nesmírně cennou výhru. „Zadělali jsme si na problémy,“ kroutí hlavou Kovačík.

Gól: 10. F. Pokorný. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas 1:0. V. Meziříčí B: Kučera – Netolický, Kružík, Beran, Střecha – Dufek, Hort, F. Pokorný, Kafka (70. J. Pokorný) – Souček, Krejčí.

BOHDALOV – BUDIŠOV 1:1

V utkání slabé úrovně nebylo k vidění příliš mnoho šancí. Budišov se ujal vedení ve 26. minutě, kdy Holubář potrestal zaváhání domácího brankáře Jílka. Ve 36. minutě měl na kopačce vyrovnání bohdalecký forvard Kántor, ale ve stoprocentní šanci selhal.

Domácí se snažili ve druhé půli vyrovnat. To se jim podařilo až pět minut před koncem, kdy střílený centr Doležala tečoval hlavou Jaroš.

Góly: 85. Jaroš – 26. Holubář. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Bohdalov: Jílek – Vomela, Novotný, Štikar (46. Schneider), Šmak – Jaroš, Doležal, Zvolánek (46. Neuman), Musil – Křesťan, Kántor (82. Pokorný).

KŘIŽANOV – ČÁSLAVICE 3:1

Utkání dvou rivalů v boji o udržení v I. A třídě vyzněl díky hattricku domácího ostrostřelce Buriana lépe pro Křižanov, který tak udělal důležitý krok k záchraně. Poprvé se Burian trefil do černého už v páté minutě, kdy využil přesného centru ze strany.

Druhý zásah si domácí kapitán připsal o sedm minut později a když po půlhodině hry skóroval po dlouhém nákopu potřetí, bylo o osudu utkání prakticky rozhodnuto. Čáslavice dokázaly ve druhé půli zásluhou Šimka pouze korigovat.

Góly: 5., 12. a 28. A. Burian – Šimek. Rozhodčí: Švec. ŽK: 3:3. ČK: 1:1 (80. Střecha – 76. Jiří Novák). Diváci: 250. Poločas: 3:0. Křižanov: Bajer – Střecha, Petr, Klimeš, Pálka – Ilenčík (65. Kubiš), A. Burian (72. Vítek), Milota, Boček – Nobicht, Veselý.

PŘIBYSLAVICE - HERÁLEC ZR 1:2

První poločas se hrál oboustranně vlažný fotbal bez větších šancí. Těsně před přestávkou se prosadili hosté. Na centr do velkého vápna si naběhl Boháč a hlavou k tyči zavěsil.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s tlakem a výsledkem bylo vyrovnání Noháčka, jenž zúžitkoval Masopustovu přihrávku. Poté měly Přibyslavice více ze hry, ale byli to Herálečtí, kdo v 85. minutě vstřelil vítězný gól. Po samostatném úniku rozhodl o zisku tří bodů pro hostující tým brankou Šustáček.

Góly: 55. Noháček - 43. Boháč, 85. Šusták. Rozhodčí: Ondráček. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Herálec: Lossgott - M. Ptaszek, Pavliš, Musil, Havlík - Šusták (90. Opluštil), Boháč, J. Patszek, Ptáček - Sláma (65. Mládek), Okurka.