Ve východní skupině I. A třídy pokračovala současná mizérie juniorky Vrchoviny. Ta už potřetí v řadě prohrála, když o domácí ztrátě bodů s Kouty rozhodla totálně zpackaná první půle.

„Máme teď velké problémy se sestavou, což se odvíjí od situace divizního áčka, která také není zrovna růžová. Navíc nám chybí několik stabilních hráčů, především útočníci Petr Sodomka a Ondřej Follprecht. Dříve jsme si vypomohli kluky z dorostu, ale tam teď není potřebná kvalita," vysvětluje trenér Vrchoviny Karel Havlík.

Bohužel to však vypadá, že do konce podzimu se situace příliš nezlepší. Po třech porážkách v řadě se přitom celek z Nového Města na Moravě propadl už na 12. místo tabulky.

„Není to dobré, ale budeme se s tím muset popasovat. Alespoň se mi podařilo přemluvit Víťu Fagulu a Petra Follprechta, aby nám pomohli. Follprecht sice dva roky nehrál, ale má to v sobě, v útoku se umí dostat do šancí," nevěší hlavu Havlík.

O patro níž se v podobných problémech ocitl Měřín. Ten v létě výrazně omladil kádr, což bylo v úvodu tohoto ročníku hodně znát. Nedělní premiérová vysoká výhra 6:2 nad Radešínskou Svratkou jakoby byla blýskáním na lepší časy.

„Konečně to z naší strany začíná vypadat trochu solidně. Starší hráči to více berou na sebe, třeba v neděli šel na stopera Matoušek a odehrál vynikající zápas. Navíc i taktika nám vyšla na sto procent, musím kluky pochválit, hlavně Tomáše Bublána, jehož hattrick, ale vůbec i celý výkon, byl dalším klíčem k úspěchu," pochvaloval si nedělní představení hrající kouč Měřína Karel Kružík.

Navázat na něj budou moci jeho svěřenci i následující neděli, kdy se opět představí před vlastními fanoušky. Soupeřem jim budou předposlední Třebelovice, které jako jediný tým v soutěži stále čekají na první výhru.

„Věřím, že navážeme na zápas s Radešínkou a budeme pokračovat ve stejném duchu. Pokud se nám to podaří, můžeme hrát klidný střed tabulky, pokud se bude dařit, možná i prohánět její špičku," optimisticky dodává Kružík.

Vysoké vítězství 7:1 si z Hartvíkovic dovezl Moravec, stále bez porážky zůstává Štěpánov. Ten sahal v Kněžicích po výhře, ale v závěru o dva body přišel.

Po překvapivé prohře 1:7 ve Velkém Beranově se na vítěznou strunu vrátilo béčko Velké Bíteše. Na něj v neděli čekal prestižní zápas s nedalekou Náměští, což bylo znát také na solidní divácké kulise.

„Ten zápas měl všechno, co má pravé derby mít, spoustu gólů, dramatické situace i hodně diváků. Po minulém debaklu to pro nás byl zápas pravdy. Rychle jsme vedli 3:0, ale pak jako bychom si mysleli, že to půjde samo. Náměšť jsme pouštěli do brejků, tři body jsme si ale pohlídali," těšila výhra 5:3 kormidelníka Velké Bíteše Libora Švandu.

Jeho tým se díky výhře posunul na druhé místo tabulky a naplňuje roli jednoho z favoritů soutěže. „Kromě zápasu v Beranově to je z naší strany dobré, ale trošku nám to kazí zranění. Útočníci Pohl a Čech hodně chybí," zamračil se Švanda.