„Rozhodl jsem se, že u družstva skončím, chtěl jsem to udělat už po postupu do okresního přeboru. Víc to nebudu komentovat,“ řekl Klusák.

Možným důvodem je přestupová politika klubu. Po postupu do vyšší soutěže nedošlo k posílení týmu, ani udržení důležitých pilířů sestavy. Z béčka Velké Bíteše odešli tři stabilní hráči základní jedenáctky do Křižanova, který hraje I. A třídu a jako náhrada za ně přišli dorostenci.

Předsedu klubu Josefa Jelínka Klusákovo rozhodnutí překvapilo. „Popravdě to vím teprve hodinu. Jsem tím trochu zaskočen. Ale myslím si, že po dvou nepodařených utkáních se nedají dělat ukvapené závěry. Vždyť jsme nováček soutěže a navíc jsme hráli dvakrát venku. Se silným Žďárem a v Borech, které velmi překvapily svým výkonem. Navíc naši hráči ten zápas trochu odevzdali.“

K odchodu hráčů pak Jelínek poznamenal: „Klukům jsme chtěli umožnit start v lepší soutěži, odkud by byli lépe připraveni na naše áčko, které je prioritou. Místo nich dostali šanci šikovní dorostenci.“

O osudu kouče Klusáka se v Bíteši bude teprve rozhodovat. „Dneska Klusákovo rozhodnutí budeme rozebírat na výborové schůzi. Ale za mě můžu říct, že trenéra rozhodně odvolávat nechci. Na tréninku má čtrnáct fotbalistů, kteří chtějí pracovat,“ má jasno Jelínek.

Zrak všech tamních funkcionářů se tak zřejmě bude upínat na třetí zápas, ve kterém rezerva Bíteše přivítá Bobrovou, která je rovněž bez bodu. „V něm potřebujeme bodovat, abychom mohli pomýšlet na klidný střed tabulky,“ uzavírá předseda Jelínek.

Jiří Bubák