RADOSTÍN N. O. – ŠTĚPÁNOV 0:3

Hosté na Radostín vlétli. „První 15 minut nás nepustili k míči, pak jsme se trochu probrali, hra se začala vyrovnávat, ale po naší chybě ve středu pole Štěpánov po přečíslení skóroval,“ popsal domácí kouč Vladimír Šíma.

Po gólu Tichého se dlouho bojovalo ve středu hřiště, ale ve 43. minutě zbytečně fauloval už padajícího útočníka Rostislav Večeřa a nařízenou penaltu Kutnyk bezpečně proměnil. „Prakticky bylo po zápase. Druhá půle už byla z naší půle sice lepší, ale Štěpánov už se nikam nehnal a z brejku nás ještě jednou potrestal. Za špatný a odevzdaný výkon jsme si vyhrát nezasloužili,“ dodal Šíma.

Góly: 29. Tichý, 43. a 85. Kutnyk (první z PK). Rozhodčí: Ryšánek. ŽK: 0:1. Diváci: 68. Poločas: 0:2. Radostín n. O.: Dupal – Kohout, Fňukal, J. Večeřa, Poul (63. P. Inwald) – Oulehla, Fabík, Kovář (52. Berka), J. Kozel – R. Večeřa, Toman. Štěpánov: Jílek – O. Hrubeš (86. Samek), Brázda, Sedláček, Novák – Kovalchuk, Kutnyk, Fiala (89. Kolář), Lustig – Jan Veselský, Tichý.

ŠEBKOVICE – KŘOVÍ 4:2

Šebkovice na domácím hřišti předvedly opět tradiční podívanou se spoustou branek, šancemi i nějakou tu červenou kartu. Skóre však otevřel ve 14. minutě hostující Martin Němec, když se k němu dostal dlouhý nákop a tváří v tvář Kubovi zachoval klidnou hlavu. O vyrovnání se postaral z penalty Chytra. Nejvíce vzruchu v první půli přinesl závěr. Nejdříve čaroval při pokutovém kopu Křoví brankář Kuba, který jej vyrazil a stihl vykopnout i dorážku. Na druhé straně minutu před pauzou zachraňoval konečky prstů střelu z přímého kopu Sára.

Druhý poločas měly ve své moci převážně Šebkovice. Agilní Chytra se ocitl dvakrát sám před Sárou, ale ten prozatím svůj tým podržel. Přesto se domácí dočkali vedoucí branky, když se ve vápně nejlépe zorientoval Hobza a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:1. Po dvou minutách na hřišti zvýšil z dorážky střídající Durda. To už se hrálo na obou stranách v deseti. Vzápětí se dostali do velké šance také hosté, když po nacvičeném signálu z přímého kopu trefil Roštinský spojnici tyče a břevna. Z následné akce už se ale probil takřka až do kuchyně Kalina a snížil na rozdíl jedné branky. Hostitelé si v závěru vytvořili tlak a měli několik šancí. Definitivu dal svým druhým gólem dvě minuty před koncem Chytra.

Góly: 23. a 88. M. Chytra (první z PK), 64. M. Hobza, 75. P. Durda – 14. M. Němec, 78. Kalina. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 0:3. ČK: 1:1 (66. Kašpárek – 60. Mica). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Křoví: Sára – Beránek, Šustáček, Kašpar, Mica – Pollák, Kalina, Knotek, Roštinský – L. Němec, M. Němec.

DUKOVANY – MĚŘÍN 1:2

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a v úvodní čtvrthodině si vypracovali dvě vyložené šance. Jednou postupoval sám měřínskou branku Černý, ale netrefil. Potom z malého vápna hlavičkoval mimo tři tyče Pislcajt. Skóre mohl později otevřít Koníř, ale nastřelil pouze břevno. „Měli jsme tlak, ale nic z něj nevytěžili a pak se hra vyrovnala,“ posteskl si dukovanský trenér Pavel Brabec. Hosté spoléhali na brejky, které obrana odvrátila. Jenže ve 39. minutě zahrávali hráči Měřína trestný kop a odražený míč se dostal k Crkalovi, který svůj tým poslal do vedení.

Po třech minutách hry ze druhé půle měli hosté po odraženém míči rychlý kontr, který gólově zakončil Crkal. Fotbalisté od jaderné elektrárny pak hráli na riziko, měli převahu, ale do výrazné šance se nedostali. Až v 79. minutě si Koníř došel pro penaltu, kterou sám proměnil. Ze závěrečného náporu však Dukovany nevyrovnaly. „Chtěli jsme odčinit nešťastný zápas ve Štěpánově a vyhrát. Hrál se bojovný a vyrovnaný fotbal, ve kterém soupeř prokázal kvalitu. Zápasu by slušela remíza, ale hosté to dotáhli do vítězného konce,“ hodnotí Brabec.

Góly: 79. Koníř (PK) – 39. a 48. Crkal. Rozhodčí: Havlín. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (78. Jonáš). Diváci: 150. Poločas: 0:1. Měřín: Sysel – Matoušek, Hladík, Kolda, Jonáš – Kružík, Crkal (65. Němec), Řezníček (82. Procházka), Sýkora – Šoukal, Robotka (79. Doležal).

RAD. SVRATKA – KNĚŽICE 0:4

Utkání o průběžné umístění těsně za vedoucím Moravcem domácí nezvládli. Dlouho vyrovnaný duel ovlivnily dva rychlé góly Sobotky před odchodem do šatny.

Snaha o snížení manka vzala po přestávce rychle za své. Brychta zvyšoval na 0:3, a když se prosadil ještě Krupica, bylo v 67. minutě o všem rozhodnuto.

Góly: 39. a 45. Sobotka, 54. Brychta, 67. F. Krupica. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:4. Diváci: 90. Poločas: 0:2. Rad. Svratka: Petr – Hudeček, Janů, Novák, M. Šacl – Havránek (59. Dostál), Jinek, Mužátko, Chrást (36. V. Šacl) – Plhal, Pekárek (66. Dvořák).

V. BÍTEŠ B – MORAVEC 0:0

První šanci spálil domácí Vařílek, který tváří v tvář Michala Pelána nepřehodil. Poté už už se radoval střílející Rozum, útočník Hemala však na brankové čáře zastoupil Pelána a jeho pokus odvrátil. Hrozit začal i Moravec a jeho šancí přibývalo. Jiří Hladík nechal z malého vápna vyniknout Pelána, Slavíček v dobré příležitosti nastřelil pouze obránce a střelu Kováře zastavila tyč. Po přestávce se na šance čekalo marně. Moravec byl i nadále lepší v držení míče, ale až na střely z dálky se k ničemu nepropracoval. A když domácí Čech v 89. minutě ze standardky v ideální příležitosti netrefil bránu, připsali si oba gólmani čisté konto.

Rozhodčí: Jurka. ŽK: 0:1. Diváci: 98. V. Bíteš B: M. Pelán – Ivančík, Mrňa (77. M. Švanda), Suchý, O. Švanda – Rozum, Čech, T. Loup (46. T. Dvořák), Jelínek – Hemala (87. Prchal), Vařílek. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský, T. Toufar, T. Hladík, Smolík – Slavíček, M. Černý, Kovář, Juračka – Červinka, J. Hladík.

RAPOTICE – BYSTŘICE B 7:2

Domácí nastoupili v nejsilnější možné sestavě a poměrně brzy se po dobrých akcích ujali dvoubrankového vedení. Rapotice sice diktovaly tempo hry, ovšem zbytečnými ztrátami a chybami v obraně umožnili soupeři vrátit se do zápasu. Tento scénář se v prvním poločase opakoval. Hostitelé zvýšili na 3:1, ale rezerva Bystřice po brejku vstřelila znovu kontaktní gól. Hostitelům se ale podařilo zvýšit a těsně před pauzou po nádherné kombinaci upravil na poločasových 5:2 P. Matoušek.

Začátek druhého dějství domácí pod tíhou výsledku nezvládli. Hosté měli dvě dobré příležitosti ke skórování, které ale nevyužili. Rapotice naopak své šance proměnily a po solidním výkonu tak prolomily černou sérii šesti zápasů bez vítězství.

Góly: 10., 42. a 75. P. Matoušek, 18. Němec, 22. a 35. Škorpík, 63. M. Sobotka – 21. a 28. Čech. Rozhodčí: Bouda. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 5:2. Bystřice B: Haluška – Horák, M. Svoboda, Šimeček, Velen – König, Zich, Urbánek, Špatka – Čech, Hájek.