Důležitou roli pro výsledek sobotního zápasu sehrál věkem ještě dorostenec Tomáš Mrňa. Právě on dostal za úkol pokrýt špílmachra Dukovan Ivo Koníře. A obstál na jedničku. „Celý zápas ho k ničemu nepustil, čímž jsme otupili hlavní ofenzivní sílu Dukovan. Hosté však doplatili na přílišnou sebedůvěru. Od začátku dávali hodně najevo, že najisto počítají se třemi body. My však na hody neradi prohráváme," smál se Švanda.

Po rozpačitém úvodu nabírá Velká Bíteš dech. Po dvou výhrách již poskočila do klidného středu tabulky. „Hodně hráčů v úvodu sezony chybělo kvůli dovoleným, navíc jsme pomáhali áčku, které mělo velkou marodku. Teď už jsme se ale dali dohromady a na výsledcích se to hned projevilo," pochvaloval si Libor Švanda.

V naprosto odlišném rozpoložení se v téže soutěži nacházejí fotbalisté Měřína. Ti po solidním startu stále více uvadají. Plný bodový zisk zaznamenali pouze ve druhém kole na hřišti béčka Bystřice. Naposledy pak schytali výprask 4:0 v Šebkovicích.

„Podali jsme hodně špatný výkon, takže výhru jsme domácím doslova darovali. Aby toho nebylo málo, tak se ještě úplně zbytečně nechali vyloučit oba krajní obránci," láteřil po utkání hrající lodivod Měřína Karel Kružík.

Domácí utkání s rozjetým nováčkem z Radešínské Svratky tak bude pro Měřín hodně důležité. „Hrajeme o šest bodů. Výhra nás vrátí tam, kde se chceme pohybovat, naopak další ztrátou se můžeme dostat do hodně nebezpečných vod," uvědomuje si důležitost utkání Kružík.

Již čtvrtou remízu si za výsledek 1:1 ve Vladislavi v I. A třídě připsala Nová Ves. Vedle vedoucí rezervy Třebíče jediný neporažený mančaft soutěže tak již překonal svoji loňskou remízovou bilanci.

„V Třešti jsme v úvodním kole měli vyhrát, jinak ty nerozhodné výsledky odpovídaly průběhu hry. Nechci se na to vymlouvat, ale musím říci, že v Třešti, Telči i Vladislavi byly hodně špatné terény. Věřím, že doma bychom si s nimi poradili. S dosavadním bodovým ziskem jsme však spokojeni," sdělil asistent trenéra Nové Vsi Josef Starý.