„Zase spadneme z hrušky, očekávání bylo hodně vysoké, ale neplašíme, jedeme dál,“ řekl kouč Vrchoviny Marek Štukhejl.  „Kdyby mi před utkáním řekl, že tady vyhrajeme 3:0, tak se tomu zasměju,“ podotkl trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

VRCHOVINA – V. MEZIŘÍČÍ 0:3

Úvod patřil domácím. Komínek vysunul do šance Pavla Sodomku, který ale trefil nohy Invalda. Další zajímavé příležitosti před brankou přišly až v závěru poločasu. Nejprve se Kolařík dostal přes Šimáčka, ale svou křížnou střelou po zemi branku minul. „Soupeře jsme nepodcenili, což dokazoval úvod, jenomže nám chyběl gól. Postupem času jsme začali stresovat a hosté přes dynamické kraje využívali naší nedůslednosti,“ všiml si Štukhejl. „Vrchovina byla vynikající, nám její styl nevyhovuje, což bylo vidět, v začátku utkání jsme měli štěstí,“ uznal Smejkal.

Hosté se do první šance dostali po přetaženém rohu Demetera, ovšem osamocený Patrik Mucha vysoko přestřelil. Velké Meziříčí se dočkalo dvě minuty před pauzou. Demeter našel křížnou přihrávkou, kterou skluzem nezachytil Follprecht, volného Dufka a jeho přízemní centr usměrnil za Vítka Simr.

Šest minut po pauze přišel další klíčový moment. Michal v souboji s faulujícím Smejkalem oplácel a uviděl červenou kartu. „Oplácení Michala jsem si všiml i já, otázkou je, v jaké bylo míře, ještě se na to podívám,“ podotkl Štukhejl. „Bylo to od něj zbytečné,“ dodal Smejkal.

Pět minut nato se Simr po akci Demetera obtočil okolo stoperů, a i když si Vítek na míč sáhl, v cestě do branky už mu nezabránil. Vzápětí měl obrovskou šanci Berka, ale Vítek tentokrát míč za svá záda nepustil. Teprve poté se Vrchovina vzpamatovala, ovšem po závaru před Invaldem netrefili míč postupně ani Košík, ani Pavel Smetana. Vrchovinský dlouhán poté ideálně sklepl míč střídajícímu Trojánkovi, který se po pěti vteřinách na hřišti ocitl sám před Invaldem, ale přestřelil.

V závěru ještě nabídl tutovku hostům chybně vyběhnuvší Vítek, skóre se už ovšem neměnilo. „Byla to dobrá škola. My se teď musíme srovnat s oslabením, s čímž máme dobré zkušenosti, a zvládnout další zápasy,“ dodal Štukhejl. „Závěr mě trošku mrzel, protože jsme si opravdu koledovali o gól,“ uzavřel Smejkal.

Góly: 43. a 56. Simr, 60. Demeter. Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 2:5. ČK: 1:0 (51. Michal). Diváci: 310. Poločas: 0:1. Vrchovina: Vítek – Buchta, L. Smetana, Košík (79. Trojánek), Follprecht (46. Drdla) – Kolařík, R. Sodomka, Michal, Pavel Sodomka – P. Smetana, Komínek (66. Šandera). V. Meziříčí: Invald – Z. Mucha, P. Mucha (69. Souček), Šimáček, Krejčí – Berka – Dufek (73. Havlíček), Durajka (65. Pokorný), Smejkal, Demeter – Simr. Nejlepší hráči: Pavel Sodomka – Demeter, Simr.