„V porovnání s předchozími výsledky se může zdát, že jsou tyhle dvě remízy málo, ale ono hrát na hřištích soupeřů, kteří jdou do všeho po hlavě a mají enormní nasazení, je docela těžké,“ vysvětluje kouč Vrchoviny Richard Zeman.

Jeho slova o urputné bojovnosti Nové Vsi a Světlé jen potvrzuje výčet zraněných. V Nové Vsi odnesl penaltovou srážku výronem v kotníku gólman Jan Hlavoněk, ve Světlé zase musel už na začátku ze hřiště Lukáš Wolker, nejlepší hráč jara.

„Proti Herálci navíc nebude Lukáš Michal, který má studijní povinnosti. Na druhou stranu máme dostatečně široký kádr a kluci, kteří doposud čekali na šanci, ji teď dostanou,“ podotkl Zeman.

V brance by měl stejně jako ve Světlé nastoupit Petr Skryja. „V závěru nám tam zachránil bod. Soupeře jsme přehrávali a měli i šance, ale pak nám utekli, naštěstí nás podržel Petr,“ chválí Hlavoňkova náhradníka Zeman.

O hráčích v poli se prý ještě poradí s asistentem. „Je tam několik variant. Můžeme zasáhnout i do obrany. Připravený je Mrkos, do zálohy může jít Němeček a do útoku Mužátko s Josífkem,“ vyjmenovává vrchovinský kouč hráče, kteří by proti Herálci mohli dostat příležitost poprvé na jaře nastoupit v základní sestavě.

Herálec ovšem nechce rozhodně podcenit. Vždyť si nečekaně ve středu přivezl bod z Pelhřimova! „Je potřeba, abychom dali první gól my. V předchozích zápasech jsme dotahovali,“ dodal Zeman.