10. V. BÍTEŠ – 23 bodů

Po sérii čtyř porážek v řadě sice divizní nováček stále drží 10. místo, týmy ze spodku tabulky se na něj však již bodově dotáhly.

„Už potřebujeme bodovat, ale to si říkáme poslední čtyři týdny. Tabulka je v dolní polovině nabitá, máme jen minimální náskok. Psychicky na tom hráči nejsou dobře, ale věřím, že jeden úspěšný výsledek by nás nakopl,“ říká kouč Velké Bíteše Květoslav Havránek, jehož svěřence nejprve čeká druhý Uherský Brod a poté dvě okresní derby.

„Proti Brodu nemáme co ztratit, jakýkoliv bodový zisk bych bral jako úspěch. Všechny zápasy budou těžké. Úplné minimum jsou čtyři body, ty prostě v anglickém týdnu musíme uhrát. Pokud se to nepovede, naplno uvízneme v sestupovém pásmu,“ tuší Havránek.

S kým hrají: 7. 5. Uh. Brod (D), 10. 5. Vrchovina (V), 13. 5. Žďár n. S. (V)

11. VRCHOVINA – 23 bodů

Jarní záchranářský plán začínají fotbalisté Vrchoviny naplňovat. Vydatně tomu pomohla především poslední senzační výhra na hřišti vedoucího Hodonína.

„To ale pořád nic neznamená, do konce je ještě daleko. Pokud teď ale doma zdoláme podobně ohrožené Starou Říši a Velkou Bíteš, budeme z nejhoršího venku,“ uvědomuje si trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Ten si může pochvalovat hlavně to, že si po zimních změnách začíná základní sestava sedat. „Přece jenom chvíli trvalo, než se hráči sehráli. Teď už to začíná vypadat podle mých představ, naše hra se postupně přibližuje ideálu. A to ještě neustále nejsme kompletní. Aktuálně jsou zranění Ošmera s Poulem, nemocný je Kovář. Důležité však je to, že máme kvalitní lavičku, která zápasy žije, střídající hráči dokáží naši hru oživit,“ těší kouče Vrchoviny.
S kým hrají: 7. 5. St. Říše (D), 10. 5. V. Bíteš (D), 13. 5. Uh. Brod (V)

12. ŽĎÁR N. S. – 22 bodů

Neustále se točí v bludném kruhu. Když už to před dvěma týdny po zasloužené výhře 3:0 nad Bzencem vypadalo, že léčba trenéra Vanka zabírá, prohráli fotbalisté Žďáru oba zápasy s ještě více ohroženými Holešovem a Brumovem.

„Nezbývá nám nic jiného, než si vše analyzovat. Jednoznačně si musíme říci, kde se staly chyby, v kabině si to rozebrat. Tento týden tvrdě pracujeme také na tom, abychom ten tlak, který se neustále zvyšuje, zvládli se ctí. Nezbývá nám nic jiného, než začít pravidelně bodovat a na hřišti poctivě plnit pokyny,“ zdůraznil lodivod FC Žďas Jozef Vanko.

Žďár ale nemá jednoduchý los. Po výjezdech na stadiony Tasovic a Slavičína jej čeká důležité derby s Velkou Bíteší. „Vzhledem k tomu, že jedeme k soupeřům z horní poloviny, které chtějí hrát fotbal, mohlo by být více prostoru pro naše rychlé hráče. Musíme však dodržet taktické pokyny. Situace vypadá jasně, minimálně ve dvou z těch tří utkání musíme bodovat naplno,“ dobře ví Vanko.

Toho nejvíce trápí mizerná koncovka. „Naše gólová potence je špatná. Brumov měl čtyři šance, my deset a konečný výsledek zní 1:2. Místo abychom nekompromisně zakončili, tak vymýšlíme a ještě chceme akce vyšperkovat. To je hlavní rozdíl mezi námi a dalšími celky,“ dodal trenér FC Žďas.
S kým hrají: 7. 5. Tasovice (V), 10. 5. Slavičín (V), 13. 5. V. Bíteš (D)

14. BYSTŘICE – 20 bodů

Tři krajská derby čekají v anglickém týdnu na hráče Bystřice nad Pernštejnem. Důležitá budou především ta domácí se Starou Říší a posledním Pelhřimovem.

„Nedá se říci, který zápas bude těžší, my se nyní soustředíme na Polnou a až od pondělí se budeme připravovat na dalšího soupeře. Nemůžeme nad tím příliš přemýšlet, musíme jít zápas od zápasu. Je před námi ještě sedm kol, ve hře je tedy spousta bodů. Chceme získat nějaký bod v Polné a doma musíme naplno bodovat. Určitě o sedm bodů se budeme chtít porvat,“ nastínil bystřické plány její trenér Martin Maša.

Povzbuzením by pro jeho svěřence mohl být odhodlaný výkon a výhra 3:0 nad Břeclaví z minulého kola.

„Určitě by to pro nás nějaká psychická vzpruha mohla být, ale to jsme si říkali i po výhře nad Velkou Bíteši a na Vrchovině to dopadlo přesně opačně. Hráči ví, že dokážeme hrát s každým, ale také bohužel s každým umíme i prohrát. Doufám, že do dalších utkání vletíme s podobným odhodláním a nasazením jako na Břeclav,“ uzavřel kormidelník Bystřice.

S kým hrají: 7. 5. Polná (V), 10. 5. St. Říše (D), 13. 5. Pelhřimov (D)