Spokojený trenér. Kouč FC Vysočina Roman Pivarník je před startem jarní části druhé fotbalové ligy pozitivně naladěn. Může za to nejen takřka bezproblémový průběh zimní přípravy, ale také přístup a chuť hráčů a v neposlední řadě klima v celém klubu. Také proto se jihlavský trenér domnívá, že je v silách jeho svěřenců úspěšně zvládnout zítra startující soutěž a dosáhnout svého cíle.

Trenére, jak byste zhodnotil průběh zimní přípravy?

Zimu jsme si rozdělili do několika etap. V té první jsme hráli Tipsport ligu a absolvovali jsme hrubou fyzickou přípravu. Následovala kombinovaná příprava v domácích podmínkách a zakončili jsme vše herním soustředěním v Itálii. Tento poslední týden se už chystáme na start jarních kol, najíždíme na standardní mezizápasový režim. S uplynulým obdobím jsem spokojen, protože mi ukázalo, že hráči jsou schopni zvládnout zápasy s těžkými a silnými protivníky, i když do nich jdou s únavou z fyzické přípravy. Výsledky v přípravě byly dobré, ale na ně je potřeba zapomenout a zůstat na zemi.

Vy jste měli letos hodně pestrou přípravu, která vše vygradovala soustředěním v Itálii. Jaké jste tam měli podmínky?

Musím říct, že podmínky v Itálii byly výborné. V úvodu nás trošku zlobilo počasí, v neděli při příjezdu tam byl ještě sníh, v pondělí celý den pršelo. Ale co jsme vůbec nečekali, přesto nás normálně pustili na hřiště. Mohli jsme tam trénovat, přestože ten trávník byl hodně měkký, dá se říci, že jsme jim ho tam rozbili. (smích) Byla to však odpovídající příprava na zdejší terény. Kladem bylo, že jsme tam mohli trénovat, a ne být zde na umělém povrchu a potom být překvapeni, na čem se to v Ústí hraje.

Už jste zmínil, že výsledky v přípravě byly dobré. Je mi jasné, že každý chce vyhrávat, ale přesto. Nestraší vás ta zimní pohoda, že to všechno tak vycházelo?

Mě by spíše strašilo, kdyby nám příprava nevyšla. (směje se) Určitě beru naše výsledky v přípravě s určitou rezervou. Pozitivní bylo, že kluci chtěli zápasy vyhrávat, vyhrávali je a dokázali při tom vnutit soupeřům svůj vlastní herní styl. Určitě se nám lépe trénuje, půjde se nám i klidněji do prvního zápasu, ale přesto musíme před utkáním v Ústí zbystřit, všechno hodit za hlavu a začít poctivě zase od nuly.

Do začátku fotbalového jara zbývá už jen pár hodin. Máte jasno o základní sestavě pro první utkání?

Mám. Dva otazníky mám v obraně, neboť Tlustý a Šilinger neodehráli ze zdravotních důvodů poslední zápasy. Pokud jde o zálohu a útok, tam to mám jasné.

A brankářská jednička?

Také rozhodnuto, nastoupí Jaromír Blažek.

Ten byl velkým mediálním tahákem posledního měsíce. Dá se už nyní, po pár týdnech v kádru, říci, jaký bude jeho přínos? Splňuje vaše očekávání?

Jednoznačně musím říct, že do kolektivu zapadl velmi dobře. Spadla tak i ze mě určitá obava z jeho přístupu. Protože ať si říkáme, co chceme, rozdíl mezi Spartou a druhou ligou v Jihlavě je obrovský. Ale Blažek zapadl, cítí se tady dobře, pomohly mu i odchytané zápasy a dobré výsledky v nich. To, co jsme od něj očekávali, zatím splňuje.

Které týmy považujete za největší konkurenty v boji o postup?

Myslím, že tabulka po podzimu to docela věrně ukazuje. Mezi šestým a sedmým celkem je šestibodový rozdíl. Domnívám se, že právě mezi prvními šesti celky se také rozhodne o postupujících. Pro nás to bude hodně složité, protože mohou rozhodovat i vzájemné zápasy a my většinu těžkých protivníků máme venku.

Závěrečná otázka asi nemůže být jiná. Dočká se FC Vysočina vytouženého postupu do nejvyšší soutěže?

Věřím, že jsme dobře připraveni a budeme o ligu úspěšně bojovat.