Je to těžká doba. Místo spokojenosti se dá v kabině jihlavských fotbalistů napětí krájet. Nezměnila to ani páteční výhra 3:1 nad posledním Hlučínem a možná to nezmění ani případná další vítězství v obou zbývajících zápasech druhé ligy. Nic z toho na vysněný postup stačit nemusí. Vyhrál totiž i druhý Žižkov a karty má v ruce on. Pokud v sobotu vyhraje v Mostě, je sen celé Vysočiny o nejvyšší soutěži ztracen.

„Nikomu z nás není dobře po těle. Nebude a není to příjemné období,“ přiznává jihlavský kouč Josef Vrzáček.

Ten ani po vítězném utkání s Hlučínem netajil, že má za sebou se svým týmem vyčerpávající týden. „Od porážky v Mostě na nás leží psychická deka. Úroveň tréninkového procesu šla dolů, vůbec to nebylo jednoduché,“ řekl.

Mohlo být i hůř

Jeho slova potvrzoval i samotný zápas. Proti už prakticky o nic nehrajícímu Hlučínu se Jihlava nesmírně trápila. „Ale musím se přiznat, že až tak špatný průběh jsem nečekal ani v těch nejčernějších představách. Kazili jsme přihrávky a jednu chvíli jsme mohli být rádi, že neprohráváme,“ kroutil hlavou Vrzáček.

Hororový moment přišel ve druhém dějství pátečního zápasu. Hostující Bartl povedenou střelou vyrovnal a pár vteřin poté šli Hlučínští ve čtyřech na osamoceného stopera Šimáčka. „To byl zlomový moment utkání, naši mladí hráči si s nabídnutou šancí neporadili,“ litoval hostující kouč Jiří Bartl.

Teprve poté se Vysočina probrala a dala dvě branky.

„Musím ale říct, že jsem ve výhru věřil, nakonec byla i zasloužená,“ podotkl Vrzáček.

Aby alespoň žila teoretická naděje na postup, musí Jihlava v sobotu v 18 hodin vyhrát ve Vlašimi, ve stejnou dobu hraje Žižkov v Mostě. „Čeká nás opět náročný týden. Snažím se tomu přizpůsobovat tréninky, musíme o byť jen teoretickou šanci bojovat,“ ví kouč Vysočiny.

Existuje ale i nefotbalová naděje. Žižkov trápí finanční problémy, klub hráčům dluží výplaty a pro příští ročník nejvyšší soutěže nemusí dostat licenci.

„Samozřejmě že i tohle v souvislosti s naší situací sleduji, ale tuto problematiku vidím pouze zvenčí, takže těžko mohu zaujmout nějaké stanovisko. Například o Slavii se také v tomto smyslu hovořilo a nakonec se semkla,“ dodal Vrzáček.