S blížícím se koncem fotbalového jara se pomalu rozlušťuje i tajenka, kdože vyhraje krajský přebor a kolik týmů z Vysočiny bude příští ročník v divizi. Největším adeptem na vítězství je Polná a vzhledem k situaci v divizní tabulce to vypadá, že bude Vysočinu ve čtvrté nejvyšší soutěži reprezentovat hned šest celků. Není to ale moc? Sportovní redakce Deníku v této souvislosti vyzpovídala trenéry všech pěti divizních mužtev z Vysočiny.

1. Sledujete krajský přebor?
2. Kdo podle vás soutěž vyhraje?
3. Který tým z Vysočiny byste v divizi viděli nejraději?
4. Nejpravděpodobnější variantou je, že divizi bude hrát v příštím ročníku už šest týmů z Vysočiny. Domníváte se, že jde o počet adekvátní úrovni divize?

Ján Kubík, trenér FK Pelhřimov
1. Musím se přiznat, že příliš ne. Vzhledem k trenérským povinnostem nemám mnoho času objíždět zápasy dalších týmů, takže letos jsem žádné utkání krajského přeboru neviděl. Sleduji tedy jen výsledky, přečtu si komentáře v novinách.
2. Polná se dostala do určité krize, ale myslím si, že už to nepustí. Náskok šesti bodů se mi jeví jako dostatečný. Navíc má kvalitní i zkušený tým.
3. Pokud postoupí Polná, určitě to nebude na škodu. Pro nás to bude blízko, klub má navíc dobré zázemí, které divizi odpovídá.
4. Fotbal na Vysočině šel v posledních letech nahoru, v řadě klubů jsou velmi kvalitní trenéři, daří se budovat silná družstva, vylepšuje se zázemí pro fotbal. Vezměme si třeba Vrchovinu, která letos postoupila a v divizi rozhodně ostudu nedělá.

Petr Vašíček, trenér HFK Třebíč
1. Přehled mám. Polná je první a doposud druhou Bystřici předskočila Stará Říše. Pochopitelně se zajímám o naše béčko. Přiznám se ale, že mám tyhle všechny věci zprostředkovaně, neboť sleduji o víkendu jiné zápasy.
2. Vyhraje Polná, má to ve svých rukou, a i když se její náskok ztenčil na šest bodů, tak to stále znamená dva až tři pokažené zápasy.
3. Je mi to jedno, nechám to na osudu. Nicméně Polná se na špici pohybuje dlouhodobě, takže řeknu ji.
4. To je těžká otázka. Všichni dobře vědí, že v současné době rozhoduje ne sportovní, ale finanční stránka. Troufám si říct, že kluby na Vysočině jsou nyní zabezpečeny lépe než na Moravě. Navíc místní týmy těží z práce Jihlavy s mládeží. Kdo se tam nechytne, putuje právě do zdejších divizních oddílů. Moravská družstva byla hodně závislá na Zbrojovce a ta má teď starosti sama se sebou, Zlín už také není, co býval. Týmy z Vysočiny bývaly odjakživa bojovnější a možná to dnes stačí. Strach o ně určitě nemám. Podívejte se, kde je dnes loňský nováček, Pelhřimov, a vůbec kde jsou ostatní mužstva odsud.

Petr Nedvěd, trenér FC Žďas Žďár n. S.
1. Samozřejmě sleduji.
2. Podle mně si to uhraje Polná. Má zkušený kádr, solidní náskok a myslím si, že si to pan Skočdopole pohlídá.
3. Těžko říct, řeknu to tak, že nejblíže k nám by byla Bystřice, takže bych to přál jí. Ale aby hrála čtyři okresní družstva divizi, tak to už by se ti místní hráči těžko poskládali. Stará Říše je nejdál, takže řeknu Polnou, už proto, že mají pěkný stadion. Osobně bych to ale přál Bystřici, pořád je druhá, ale asi tam k tomu ještě něco chybí.
4. Na to se špatně odpovídá. Úroveň divize šla trochu dolů. Pokud navíc odejdou juniorky a bude postupovat více týmů, tak se může stát, že to bude lepší krajský přebor, ale na druhou stranu, proč ne. Bylo by to lepší než jezdit někam do Uherského Brodu.

Milan Volf, trenér FC Velké Meziříčí
1. Samozřejmě sleduji, i když jen výsledkově, neboť jezdím pozorovat především naše soupeře v divizi. Nejvíce se pochopitelně zajímám o Polnou, kde jsem krátce trénoval.
2. Polná. Nejprve tam bylo prioritou zázemí, výstavba nové tribuny a to vše je už dokončené. Poté se vrhli na zkvalitnění hráčského kádru a všechno nasvědčuje tomu, že půjde o nového účastníka divize.
3. To je jasné. V Polné jsem působil, takže ji znám. Pan Skočdopole to tam dělá dobře a je vidět, že do divize chce.
4. Nedávno jsem přemýšlel nad tím, kde jednotlivé týmy budou brát hráče. S výjimkou Pelhřimova, který je přece jenom položený trochu jinde, se jedná o týmy natěsnané na malé části území. Žďár, Polná, Vrchovina, Třebíč, my. Všechno je blízko u sebe, a může vzniknout problém. Ten by mohla pocítit Polná, která nemá tak kvalitní mládežnickou základnu a bude muset kupovat hotové hráče, což je finančně náročnější. Myslím, že šest týmů je na kraj Vysočina hodně.

Richard Zeman, trenér SFK Vrchovina
1. Dá se říct, že sleduji.
2. Určitě vyhraje Polná. Už loni nás pořádně prohnala a má zkušené družstvo, které si to utéct nenechá. Divizi si zaslouží, a hlavně je na ni připravena i co se zázemí týče.
3. Nejradši bych tam viděl Havlíčkův Brod, odkud pocházím. Má po Jihlavě možná vůbec nejlepší mládežnickou základnu. Jen se mu stále nedaří nějak pozvednout ty muže. Divize by do Brodu patřila.
4. Zdá se mi to až hodně. Nicméně bych řekl, že divize trochu ztrácí kvalitu, ale to se týká všech soutěží. Třeba malým městečkům na Moravě, které byly o jednom sponzorovi, dochází dech, a tak je to logické vyústění.