Druholigový hit vítěze nepoznal. Bez branek skončilo očekávané utkání Viktorie Žižkov s jihlavskou Vysočinou. Pražané tak udrželi před svým sokem jednobodový náskok v tabulce.

Plusový bod ze hřiště soupeře určitě jihlavské fotbalisty potěšil, ale z tohoto utkání se rozhodně dalo vytěžit více.

Žižkov totiž nastoupil do utkání bez čtyř potrestaných hráčů, den před zápasem mu navíc omarodil stabilní bek Zawada. „Báli jsme se tohoto oslabení, ale bojovností a nesmírnou touhou jsme absence nahradili,“ pochvaloval si po utkání domácí trenér Martin Pulpit, jak jeho svěřenci zacelili pět absencí v základní sestavě.

Hráči Vysočiny do utkání vlétli jako uragán a během šesti minut měli na svých kopačkách tři tutové příležitosti!

Kopic ale zbytečně přihrával, Mešanovič netrefil branku a po rohu nebezpečně hlavičkoval Tlustý, jehož gólovou střelu domácí brankář bravurně zlikvidoval. „Toto byl důležitý moment zápasu. Kolář nás uchránil od branky, nabyl na jistotě a byl naší oporou,“ vyzdvihl Pupit.

Hosté nadále dobývali obrannou hráz viktoriánů, ale ani další nadějné pozice v branku neproměnili. Dortův přímý volný kop vyškrábl Kolář, několik pokusů ze střední vzdálenosti zblokovali domácí obránci.

Obraz hry se začal měnit až ve druhém poločase. Žižkov se začal osmělovat a občas se hrálo i před Uvarenkem. Ten ale musel likvidovat jediný nepříjemný pokus domácích.

Naopak před Kolářem bylo stále nebezpečno. Karlíkův lob pod břevno gólman Viktorky v posledním okamžiku vyškrábl na roh, Dolejšovu střelu do odkryté branky srazil do zámezí obětavý Brabec.

Žižkov se pak dostal už jen do jediné vážnější šance, ale Šťastného nepříjemná rána z dvaceti metrů jen o kousek minula jihlavskou branku. „Byli jsme minimálně o branku lepší, tohle utkání jsme měli vyhrát,“ šokoval však hodnocením duelu na tiskové konferenci domácí kouč Pulpit.

To jihlavský Josef Vrzáček na žižkovském stadionku byl zřejmě od začátku do konce. „Mrzí mě, že jsme nevyhráli. Měli jsme k vítězství blíž, zahrávali jsme více standardních situací, častěji jsme stříleli. Na to se však nehraje, chyběla nám větší efektivita v koncovce a kvalita finálních přihrávek,“ uznal Vrzáček.