Jde do tuhého. Fotbalisté FC Vysočina míří ve 25. kole druhé ligy na hřiště Viktorie Žižkov, na kterou ztrácí v tabulce jeden bod. Šest kol před koncem soutěže už není prostor pro spekulace. Pokud chce Jihlava myslet na postup, musí v Praze uspět.

V případě výhry na Žižkově se Vysočina posune na postupovou příčku a boj o ligu bude mít ve svých rukách. Naopak při prohře už by ambice jihlavských fotbalistů dostaly pořádnou ránu. „Určitě jedeme do Prahy,“ hlásí trenér Josef Vrzáček. „Ale všechno bude záviset na průběhu duelu. Ani bod by nemusel být nakonec špatný.“

Ideální by bylo pod žižkovskou televizní věží zopakovat výsledek z posledního vystoupení Jihlavy. Tenkrát rozebrala žižkovskou jízdu hladce 5:1. „Ale to bylo za jiných podmínek,“ upozorňuje Vrzáček. „Kádry byly jiné, jiní trenéři, týmy nehrály přímo o postup do ligy,“ vypočítává kouč.

Sestavu Žižkova určila komise

Přesto se zdá, že Vysočina bude mít před startem utkání výhodu. Na základě včerejšího rozhodnutí disciplinární komise ČMFS nemůže Žižkov počítat v neděli hned s kvartetem fotbalistů.

V minulém kole na Spartě totiž byli Viktorce vyloučeni brankář Vaclík a útočník Markovič. Prvně jmenovaný dostal nepodmíněný trest na jeden zápas, žižkovský kanonýr na tři. Nenastoupí ani stoper Bodeček a další útočník Bořil, kteří budou pykat za čtyři žluté karty. „To by mohla být naše výhoda,“ souhlasí Vrzáček. „Vaclík je kvalitní gólman, Markovič je se sedmnácti brankami nejlepším střelcem soutěže, Bodeček, který u nás působil, by se chtěl také vytáhnout. Na druhou stranu takové oslabení může ostatní hráče hodně namotivovat,“ uvědomuje si možnost zvýšené motivace soupeře Vrzáček.

To ostatně potvrzují i slova obránce Pražanů Jana Zawady. „K utkání s Jihlavou přistoupíme jako k výzvě. Budeme hrát doma a chceme vyhrát a navázat na poslední vítězné utkání na domácím stadionu,“ uvedl na klubovém webu.

Stejně hovoří Lukáš Bodeček, který v jihlavském dresu nastupoval, ale utkání bude sledovat jen z tribuny. „Chceme proti Jihlavě uspět, tým udělá pro výhru i přes oslabení samozřejmě maximum.“

Vysočina odjede do Prahy už v sobotu a v kompletním složení. „Nechceme ponechat nic náhodě. Sice mě mnozí zrazovali, že když spíme venku, vracíme se bez bodů, ale nebudeme nic riskovat,“ vysvětluje Vrzáček, kterému chybí pouze Kučera. „To jsou příjemné starosti, vybírat z celého kádru osmnáct hráčů pro utkání,“ usmál se trenér.