Bystřice se nerozhodným výsledkem rozešla s poslední třebíčskou juniorkou. To třetí Stará Říše vyhrála nad Herálcem a právě na druhou Bystřici ztrácí už jen bod.

Vůbec se nehrálo ve Ždírci nad Doubravou. Konání zápasu s Novou Vsí znemožnil déšť, který udělal ze hřiště jednu velkou kaluž.

TŘEBÍČ B – BYSTŘICE 0:0

Hosté měli v prvním poločase územní převahu, ale do výraznější šance se nedostali. Ve 22. minutě se po individuální akci dostal k zakončení domácí Sedláček, ale chyběla mu přesnost. Podobně dopadl po půlhodině hry i pokus třebíčského Linharta, který prošel středem hřiště a z hranice pokutového území minul Trávníčkovu branku. Hosté měli více ze hry i po změně stran a začali se dostávat do šancí. Bystřice však měla nejblíže ke gólu v 78. minutě, ale Horák nastřelil pouze tyč.

„Poctivě jsme bránili a soupeře v prvním poločase nepustili do šance. Ve druhé půli jsme měli i trošku štěstí a také nás podržel brankář Rousek. Všichni kluci plnili taktické pokyny na sto procent a bod beru všema deseti,“ je spokojen třebíčský kouč Lubomír Venhoda.

„První poločas jsme kontrolovali hru, ale bylo to bez šancí. Pak jsme byli jasně lepší, ale neproměnili příležitosti. Je škoda, že jsme takhle nehráli už od první půle,“ posteskl si trenér Bystřice Karel Fencl.

Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Třebíč B: Rousek – Brabenec, Václavek, O. Venhoda, Flekal – Sedláček (80. Malý), Dvořák, Linhart, Smažil (50. Křivánek) – Cejpek, Chalupa (54. L. Venhoda). Bystřice: Trávníček – Hrubeš, Vícha, Chocholáč, Mitáš – R. Sklenář, Prášil, Zbytovský, Krošlák (46. Horák) – Čech, Holý. Nejlepší hráči: Rousek, Linhart – Horák.

H. BROD - OKŘÍŠKY 0:2

Hned v úvodní minutě mohl uklidnit spoluhráče Adam, po rychlém trháku špičkou poslal míč kolem brankáře i pravé tyče.

Prvně se prosadili hosté, ve 14. minutě neuhlídali fotbalisté z Losů ve vápně Ježka a ten pohodlně hlavou otevřel skóre.

Domácí se snažili dostat se do tlaku, jejich hra byla kostrbatá bez fotbalového vtipu. Ve 23. minutě se opět Adam řítil sám na gólmana, střela ovšem znovu minula tyč. Hosté výborně bránili, vládli ve vzduchu a ve vápně sbírali jeden centr za duhým. Pozměně stran Slovan přidal na důrazu, měl v poli navrch, při zakončení však chyběla přesná střeleká muška. Hosté se dostali do šance až po hodině hry, superšanci však Tůma odmítl. Srovnat potom mohl Šimoníček, zákrok okříšského gólmana byl ale excelentní.

Obrana Okříšek pracovala stále bez chyby a tak deset minut před koncem stačil rychlý protiútok, brodská obrana zazmatkovala a Jůza bez problémů uklidil míč do zcela odkryté svatyně.

Góly: 14. Ježek, 80. Jůza. Rozhodčí: Šula. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. H. Brod: Adamec - Halamka (72.Kerber), Novotný, Šnobl (58. Bláha), Hübner - Mareš, Semrád, Šimoníček, Polívka - Kunc, Adam. Okříšky: Fiala – Večeřa, Jeřábek, Jančok (88. Jahoda), Tekal - Ježek, Jůza, Malý, Tůma (86. Dubský) - Netolička, Kotrba. Nejlepší hráči: Novotný - Kotrba, Ježek.

ŽDÍREC N. D. – NOVÁ VES

Odloženo pro nezpůsobilý terén.

HUMPOLEC – ŽIROVNICE 1:0

Okresní derby neoslnilo. Vzhledem k tomu, že oběma týmům chyběli potrestaní či zranění tvůrčí hráči, byl to spíše boj. Ve vyrovnaném prvním poločase byli blíže ke gólu hosté. Ve 27. minutě po faulu Pechy napřáhl k tvrdé střele z trestného kopu Dýnek a za už překonaným Křížem zvonilo břevno.

Po přestávce měli častěji míč v držení domácí, ale šancí na obou stranách bylo jako šafránu. Po akci Kubíčka mohl skórovat Machala, ale s krocením míče si neporadil. Rozhodnutí přinesla 70. minuta. To na hraně faulu vybojoval míč Pikl a při zakončení byl dostatečně důrazný.

Gól: 70. Pikl. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Humpolec: Kříž – Honzárek, Pecha, Kameš, Nermut – Skryja, Jeřábek (69. Dalík), Kříženecký, Machala (74. Málek) – Pikl, Kubíček. Žirovnice: Basík – P. Houška, Charousek, Blažek, Veith – Holec (80. Doležal), Dýnek, Moravec, Staněk – Pokorný (22. Časta), Dvořák. Nejlepší hráči: Kameš, Pikl – Dýnek.

ST. ŘÍŠE – HERÁLEC HB 3:1

Od začátku se hrál nadprůměrný fotbal z obou stran. Domácí měli mírnou převahu, vytvořili si šance, ale i hosté byli z rychlých výpadů a standardních situací nebezpeční, což potvrdil gólem po rohu Fukan. Když už to vypadalo, že si Herálec do kabin odnese jednogólové vedení, načechral Sláma míč na hlavu Váchy, který těsně před pauzou srovnal.

Staroříšský kanonýr ale ve druhé půlce dlouhou dobu na hřišti nepobyl. V 50. minutě totiž vyfasoval za oplácení červenou. Oslabení domácí ale zbraně nesložili. Naopak. Dostali soupeře pod tlak a po parádním Merhatově sólu přes půl hřiště dokonali obrat. Poté přišly další šance, ale na pojistku musel tým kouče Kovačíka čekat až do 78. minuty, v níž centr Slámy zakončil nekompromisně hlavou Ali Osumanu.

Góly: 45. Vácha, 57. Merhaut, 78. Ali Osumanu - 38. Fukan. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 5:2. ČK: 1:0 (50. Vácha). Diváci: 200. Poločas 1:1. Stará Říše: Neuman – Brnický, Hekerle, Kadlec, Procházka – Sláma, Merhaut, Bartoš (80. T. Kratochvíl) – Vácha, Morkus (88. Holub), Ali Osumanu (82. Tichánek). Herálec: Březina – J. Stojan, O. Ganobjak, Klement, Hrala (80. Paclík) - L. Stojan (75. Kuchta), Pátek, V. Ganobjak, Filipský - Mašek, Fukan. Nejlepší hráči: Neuman, Merhaut – Fukan.

PACOV – V. BÍTEŠ 0:2

Pacov začal slibně. Ve 4. minutě těsně minul branku Zíka, pár centimetrů chybělo i hlavičce Šlechty. Po čtvrthodině se hra vyrovnala a domácí začali předvádět svůj nejhorší výkon jara.

Po přestávce se dostali do ještě většího herního útlumu, kazili přihrávky a hosté zaslouženě vybojovali tři body. V 73. minutě Dvořák dorazil míč do sítě po centru z levé strany a tentýž hráč přidal i gólovou pojistku. K té ho vybídlo nedorozuměnění Rybčáka a stoperů. Pacov ve druhé půli soupeřovu branku prakticky neohrozil.

Góly: 73. a 86. Dvořák. Rozhodčí: Pfeifer. Bez karet. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pacov: Plachý – Stejskal, Kerouš, Koller, Kokeš – Váňa, Zíka, Maršík, Šlechta (60. Jakub Vlach), Hrobský (56. L. Rybčák) – Přibyl. V. Bíteš: M. Pelán – Kopáček, Pohl, T. Pelán, Kerber – Pokorný (85. Ivančík), Klusák, O. Loup, Nekuda, Antoš (66. Rozum) – Dvořák. Nejlepší hráči: M. Pelán, T. Pelán, Dvořák.

M. BUDĚJOVICE – POLNÁ 1:1

Již ve třetí minutě trefil hostující Kovář z trestného kopu břevno. Domácí kontrovali střelou Pařízka nad po špatném výhozu Lengála. Ve 14. minutě po pravé straně zatáhl míč Marek Černý, ve vápně se kličkou uvolnil a nahrál před branku úplně volnému Škodovi - 1:0.

Polné se podařilo srovnat dvě minuty před poločasem, když se ve vápně prosadil v situaci jeden na jednoho Tlačbaba a střelu umístnil ke vzdálenější tyči.

Hned v úvodu druhé půle se vyznamenal domácí Klouda, když bravurně vyrazil střelu Kováře na roh. Domácí obrana v čele s Lukášem Šplíchalem si poradila i s dalšími šancemi hostí. Protože i brankové příležitosti Budějovic končily většinou na velkém vápně nebo nepřesnou střelou, zrodila se remíza. Tu potvrdil polenský Urbánek dvě minuty před koncem střelou do břevna.

Góly: 14. Škoda - 43. Tlačbaba. Rozhodčí: Kunický. ŽK: 2:3. Diváci: 120. Poločas: 1:1. M. Budějovice: Klouda - Buďa, Busta, Šplíchal, Toman - Pařízek (70. Novotný), Škoda, Michal, Veselý – Michal Černý, Marek Černý. Polná: Lengál - Oberreiter, Kučera, Urbánek, Černý - Adamec, Pražák, Kovář, Klíma (66. Tomas) - Tlačbaba (84. Vavroušek), Kaplan. Nejlepší hráči: Michal, L. Šplíchal – Kovář.

Příští kolo: Jemnicko - M. Budějovice, Polná - Třebíč B, Bystřice – Pacov, V. Bíteš - Ždírec n. D., Nová Ves – St. Říše, Herálec HB – Humpolec, Žirovnice - H. Brod, Okříšky - Jaroměřice n. R.