Svěřenci trenéra Jiřího Moravce byli po podzimu pátí, ale nyní se díky dvěma porážkám propadli na sedmé místo, a jak se zdá, na lepší časy jen tak nezasvitne. „Máme a budeme mít problémy se střílením branek. Přesto porážku 0:4 jsem s Křovím nečekal,“ říká tamní lodivod.

Bohdalov přitom na podzim nasázel ve třinácti zápasech jedenatřicet branek. Jenže hlavní ofenzivní zbraně se vrátily do Žďáru, a tak místo ostříleného Vojtěcha Zedníčka brázdí útočné vody teprve šestnáctiletý Vojtěch Koukal. „On sám otáčet utkání nebude. Ostatní to musí vzít trochu na sebe a Vojtovi pomoci, i když on se s tím pere velmi dobře,“ ví Moravec.

Jeho slova přesně dokumentoval nedělní domácí výbuch s Křovím. Zkušení hosté, které ve středu zálohy řídí exligový matador Jan Maroši, předvedli, že body jsou v Bohdalově k mání.

„Tak jednoznačné to ale nebylo. Prvních dvacet minut domácí dobře napadali, vypracovali si i nějaké šance a mohli vést 2:0. Poté ale od své hry ustoupili a od naší první branky už to byl jednoznačně náš zápas,“ nechal se slyšet lodivod Křoví Martin Šustáček. Ten také pochválil mladého Koukala: „Hrál dobře a rychle, ale druhou půlku jsme si ho pohlídali.“

V dresu Křoví po roční pauze zaviněné zraněním nastoupil brankář Zdeněk Sára a hned si připsal čisté konto. „Jsem rád, že se chytl. Jinak to ale bylo kolektivní vítězství. Nyní nás čekají Hartvíkovice, kde je hodně mladých a běhavých kluků. Zápas tak může dopadnout jakkoliv,“ zahleděl se do nadcházejícího víkendu Šustáček.

To Moravec doufá, že jeho hráči s Budišovem předvedou odvážnější výkon, než jen dlouhé nákopy. „Musí se najít někdo, kdo klukům rozdá překvapivou přihrávku.“