Nejdříve se v rámci 15. kola utkaly Hartvíkovice s rezervou Velkého Meziříčí a domácí favorit si na meziříčské obraně vylámal zuby.
Ještě větším šokem skončilo nedělní utkání v Bohdalově. Tamní celek přes zimu notně oslabil, přesto jen málokdo tušil, že sestupem ohrožené Křoví naloží domácím čtyřku. Pro svěřence trenéra Martina Šustáčka je to tak druhé jarní vítězství v řadě.

HARTVÍKOVICE – V. MEZIŘÍČÍ B 0:0

Utkání příliš fotbalové krásy nepobralo. Po většinu času se hrálo mezi vápny s nepřesnostmi na obou stranách. V první půli oba celky ohrožovaly branku zejména po standardních situacích, ale buď se k zakončení nikdo nedostal, nebo střelecké pokusy končily mimo tři tyče. Ve 43. minutě měl nejblíže ke gólu hostující Střecha, který po rohu hlavičkoval z malého vápna těsně nad.

Domácí se mohli prosadit v 73. minutě, ale Outrata střelou zpozašestnáctky pouze protáhl brankáře Krubu. O dvě minuty později se po kolmici za obranu sám na brankáře řítil hartvíkovický Klimeš, který sice kličkou Krubu překonal, ale gólovou radost mu zkazil vracející se obránce. Hosté mohli udeřit v poslední desetiminutovce, ale Muchova střela ze střední vzdálenosti minula šibenici Prokešovy branky.

„Soupeř přijel s hodně defenzivní taktikou a my jsme se za celý zápas neprosadili. Měli jsme sice po většinu času balon v držení, ale nenašli jsme recept a nedostali se do pořádné šance,“ mávnul rukou hartvíkovický kouč Marek Moczár.

„Jeli jsme sem pro bod a ten máme. Nastoupili jsme v papírově slabší sestavě než v prvním zápase, ale dorostenci a hráči z lavičky ukázali svou kvalitu minimálně tím, že do puntíku splnili taktické pokyny. Odehráli jsme to, co jsme chtěli. Kdybych byl maximalista, tak bych řekl, že jsme z nějaké standardky měli dát gól, ale to už bych chtěl asi moc. Jsem s bodem spokojen,“ řekl trenér hostů Krejčí.

Rozhodčí: Franc. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (90. Chládek). Diváci: 50. V. Meziříčí B: Kruba – Netolický, Střecha, Halámek, O. Mucha – Smejkal (37. Kafka), P. Pól, Jedlička, Vítek, Kaminaras (71. Malec) – Kuřátko (82. J. Pól).

BOHDALOV – KŘOVÍ 0:4

V prvním poločase si domácí vytvořili náznaky šancí, ale do nebezpečného zakončení se nedostali. Hosté naopak těžili z protiútoků. Úvodní branka padla po chybě obrany, míč se po několika odrazech dostal k volnému Hanákovi a ten se nemýlil.

Zvýšení na sebe nenechalo dlouho čekat. Po rychlé kombinaci na jeden dotyk překonal Bílka Němec. Bohdalov se snažil útočit, ale na chytře hrající obranu Křoví jeho hráči nenacházeli recept.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Bohdalov chtěl snížit, ale jeho útočná snaha vyznívala proti dobře organizované hře soupeře naprázdno. Jediné, k čemu se domácí dostali, byla střelba z dálky a tu bezpečně kryl gólman Sára. Křoví mohlo několikrát zvýšit, ale prosadilo se až v 70. minutě. Po krásném přenesení hry si naběhl na centr z pravé strany Němec a svým druhým gólem definitivně poslal domácí do kolen. Poslední gól přidal z brejku Koudelka, který tváří v tvář Bílkovi nezaváhal.

Góly: 25. Hanák, 30. a 70. Němec, 84. Koudelka. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 0:2. Bohdalov: Bílek – Vomela (84. Hanych), Novotný, Romančák, Štikar (85. Pokorný) – Jaroš, Neuman, Doležal, Musil – Zvolánek, Koukal. Křoví: Sára – Pekárek, Karafa, Kotouč, Hanák – Šustáček, Maroší, Čejka, Roštinský (25. Němec, 78. Koudelka) – Bartošek, Tichý (84. Kováč).