Ve šlágru 17. kola krajského přeboru porazili v souboji lídrů domácích a venkovních zápasů Novou Ves. Jinak zasloužené vítězství Slavoje TKZ očernil mizerným výkonem hlavní sudí Miroslav Holub. Polné neuznal regulérní gól ze začátku utkání, Nové Vsi ve druhém poločase za stavu 2:0 odepřel jasný pokutový kop.

„Upřel nám jasný gól,“ řekl po utkání hrající trenér domácích Tomáš Kaplan, autor dvou branek. „Rozhodčí ovlivnil zápas,“ podotkl kouč hostů Vítězslav Machatka.

POLNÁ – NOVÁ VES 3:0

Domácí začali hodně natěšeně. Do sedmi minut dali tři branky, ovšem rozhodčí uznali až tu třetí – Holas poslal pas do chumlu hostujících obránců, v něm se ukázkově zorientoval Kaplan a zblízka prostřelil Fuksu. Gólman Nové Vsi se pak zapotil při střelách Kováře a Tlačbaby.

Jedovaté pokusy ovšem vytěsnil. Překonal ho až opět polenský kapitán a trenér Kaplan, který prodloužil hlavou do sítě standardku Adamce.
„Vstup do zápasu se nám podařil. Hru jsme měli pod kontrolou a odskočili na dva góly,“ pochvaloval si Kaplan.

Nová Ves, stejně jako v prvním utkání s Bystřicí, první poločas vůbec nezvládla. „Nevím, čím to je. Probereme se vždycky až po přestávce, ale to samozřejmě na dobrý výsledek nestačí,“ ví hostující kouč Machatka.

Nová Ves se ve druhé půli skutečně probrala. Rychlíci Bureš s Čechem začali domácí obraně zatápět. Zdramatizování zápasu ale zabránil rozhodčí Holub. Polenským zadákům totiž utekl Čech, udělal kličku i brankáři Skočdopolemu, kterému tak nezbývalo nic jiného, než zatáhnout za záchrannou brzdu. Místo penalty a uvažování nad tím, jestli polenského gólmana vyloučí, nechal sudí hru pokračovat.

„Málokdy se vyjadřuji k rozhodčímu, ale teď si to neodpustím. Jasně ovlivnil zápas. I když samozřejmě netvrdím, že bychom tu penaltu dali,“ zlobil se Machatka. „Já byl u vápna hostů, takže jsem to moc dobře neviděl,“ řekl k situaci Kaplan.

Ten byl i u dalšího pochybení rozhodčího. Ve vzdušném souboji doslova spadl na Havlíka a sudí odpískal faul pro domácí. To už hráči Nové Vsi nevydrželi a běželi rozhodčímu vyčinit, jenomže Polná na nic nečekala, rozehrála a Oberreiter, který byl na hřišti necelé dvě minuty, vypálil tak razantně, že Fuksa jeho projektil stačil pouze ztlumit, ale v cestě do sítě už mu nezabránil.

„Ten náš třetí gól měl přijít dřív, byl by klid,“ dodal domácí kouč Kaplan. „Polná vyhrála zaslouženě, to nezpochybňuji,“ dodal Machatka.

Góly: 7. a 34. Kaplan, 79. Oberreiter. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:2. Diváci: 215. Poločas: 2:0. Polná: Skočdopole – Tomas, Kučera, Mezera, Černý – Adamec (85. Klíma), Pražák, Holas (77. Oberreiter), Tlačbaba (67. Takacs) – Kovář, Kaplan. Nová Ves: Fuksa – Kubík, Pohanka, Havlík, Krejčí – P. Starý (59. T. Novotný), Ondřejka, R. Novotný, J. Šandera (87. J. Starý) – Čech, P. Bureš. Nejlepší hráči: Adamec, Kaplan – Čech.