Nemalou částku z téměř osmdesáti milionů korun obdrží především okresní fotbalové svazy. O rozdělení těchto peněz se jednalo na setkání předsedů krajských fotbalových svazů v Prostějově.

„Vše je nastaveno tak, aby šlo nejvíce peněz do okresů,“ řekl předseda Krajského fotbalového svazu Vysočina (KFS) a zároveň člen Řídící komise pro Moravu Miroslav Vrzáček.

První dotace činí 57 milionů. Do okresních fotbalových svazů poputuje hned 73 procent z této částky (41 milionů 610 tisíc), 20 procent připadne ČMFS (11,4 milionu) a 7 procent si mezi sebe rozdělí krajské fotbalové svazy (necelé 4 miliony).

Každému okresu tedy připadne přes půl milionu korun a kraji zhruba 280 tisíc.

Další finanční dotace bude činit 22,5 milionu korun. Z nich dostane každý krajský a okresní fotbalový svaz rovnoměrně 250 tisíc.

Když se zmiňované částky sečtou, tak každý okresní fotbalový svaz dostane kolem osmi set tisíc korun a každý krajský svaz necelých šest set tisíc.

Značná část těchto financí by podle Vrzáčka měla putovat především do klubů. „Samozřejmě něco si nechají svazy, ale většina peněz by měla jít do jednotlivých oddílů na podporu mládeže,“ podotkl předseda.

Podrobnosti ohledně termínu příchodu peněz budou doladěny 25. února v Nymburce, kam se sjedou předsedové všech krajských, ale i okresních fotbalových svazů z celé republiky.

„Počítám, že by jednotlivé svazy mohly mít peníze k dispozici někdy v dubnu. Ale o tom všem se bude jednat,“ uzavřel Vrzáček.

Výše státní dotace se oproti roku 2010 více než zdvojnásobila. Loni šlo do svazové pokladny pouze 31 milionů korun.