Jihlava uštědřila Žižkovu debakl

Praha /FOTOGALERIE/ - 1:5. Takovýto jednoznačný výsledek pro Jihlavu asi nečekal ani ten největší optimista. Žižkovští fotbalisté naopak zažili utkání jak z hororu.

20.9.2009

Z fotbalového utkání FK Viktoria Žižkov - FC Vysočina Jihlava.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Svěřencům kouče Luboše Urbana vyšlo vše, na co sáhli. Tři body jim zajistily páté místo v druholigové tabulce.

Jihlavě vyšel vstup do utkání excelentně. Už ve čtvrté minutě šla do vedení. Šisler zahrával přímý volný kop, balon prolétl pokutovým územím až k levé tyči překvapeného Bartalského, a od ní se odrazil do sítě – 0:1.

O sedm minut později se do šance řítil mladík Tecl, jeho střelu ale Bartalský vyrazil. Z následné akce domácích poslal nebezpečný střílený centr Folwarczny. Ten ale odvrátil Caha.

Jihlavě se po vstřelém gólu nedařilo podržet balon na půlce soupeře. Domácí hráli sice aktivně, ale na obranu modrožlutých si nepřišli.

Kouči Urbanovi zatrnulo až ve čtrnácté minutě, kdy Koukal vystřelil z dvacetimetrů a Winter vyrazil balon pouze na nohu Kaloda. Tomu však střela vůbec nesedla. Ve 25. minutě v gólové šanci opět zklamal Kalod a rozzlobil domácí fanoušky. Šel sám na brankáře, jenže prováhal správný moment a jihlavští zadáci se k němu stihli vrátit.

Od vedoucí branky FC Vysočina se po většinu času hrálo na jednu branku. Fotbalisté z Vysočiny svými nepřesnostmi dostávali soupeře do tlaku. Domácí ovšem dopláceli na svou špatnou produktivitu. Po půlhodině hry přišel blesk z čistého nebe. Michal Veselý krásnou střelou z dvaceti metrů vymetl pavučiny ze žižkovské šibenice – 0:2.

Ve 37. minutě skalním příznivcům Jihlavy, kteří podnikli cestu do hlavního města, pořádně zatrnulo. Koukal se řítil ze strany na Wintera, ale ten výborně vyběhl a proti žižkovskému hráči perfektně zasáhl. Jihlava v první půli z minima vytěžila maximum. Třikrát se dostala do šance a vedla o dvě branky.

Po změně stran vsítili gól jako první hosté, ale rozhodčí ho neuznal za Tlustého faul na domácího gólmana. Takže skóre i v 52. minutě zůstalo stejné. O tři minuty později se málem měnilo na druhé straně, závar před Winterovou brankou však přerušil pomezní rozhodčí. O chvilku později se již potřetí mohla radovat hostující lavička. Na 3:0 zvyšoval po rohu Šislera Caha, který mohl v poklidu hlavičkovat z malého vápna.

V 62. minutě už byli domácí na ručník. Tecl si ve vápně s přehledem poradil s domácími stopery – a zvýšil tak na 4:0. Debakl některé fanoušky rozhněval natolik, že začali opouštět stadion.

Čtvrt hodiny před koncem předvedl nádhernou individuální akci mladíček Vydra, který se uvolnil přes dva protihráče a výstavní střelou do šibenice zvýšil na potupných 0:5.

Jenže nula Václavu Winterovi asi není přána. Tři minuty před koncem Žižkov snížil na 1:5, když se konečně prosadil Kalod.

FC VIKTORIA ŽIŽKOV – FC VYSOČINA JIHLAVA 1:5

Góly: 87. Kalod – 4. Šisler, 31. Veselý, 57. Caha, 62. Tecl, 74. Vydra. Rozhodčí: Adámek – Lhoták, Moudrý. ŽK: Šťastná, Hromek – Caha, Vydra. Diváci: 1510. Poločas: 0:2. Žižkov: Bartalský – Kučera (9. Šťastný), Mareš, Petrů, Camara – Culek, Folwarczny (78. Zengue), Procházka (34. Straka), Koukal, Hromek – Kalod. Jihlava: Winter – Tlustý, Penc, Kadlec, Caha – Veselý (60. Gabriel), Gába, Šisler (64. Gruber), Karlík, Vydra (78. Cihlář) – Tecl.

Autor: Edita Palkovičová

20.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Seřizovači 18 500 Kč Seřizovači a obsluha konvenčních fréz karuselář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky: vyučen, praxe 3 roky, 3 směnný provoz, Popis práce: obsluha jednotlivých typů karuselů ve strojírenských provozech firmy, týden dovolené navíc, závodní stravování, penzijní přípojištění, v případě zájmu volejte p. Škorpíková Jitka, tel.: 566 642 401, e-mail: jitka.skorpikova@zdas.cz. Pracoviště: Žďas, a. s., Strojírenská, č.p. 675, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Jitka Škorpíková, +420 601 131 533. Zdravotnictví - Zdravotnictví Ostatní odborní pracovníci ve 20 500 Kč Ostatní odborní pracovníci v oblasti sociální práce SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK/PRACOVNICE - Žďár n.S.. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, Náplň práce:, - přímá práce s rodinami v nepříznivé životní situaci v jejich přirozeném prostředí (terénní práce) , Místo výkonu práce: okres Žďár nad Sázavou , Nástup: listopad/prosinec 2018, popř. dle domluvy, Nabízíme:, - pracovní poměr na plný či částečný úvazek,, - zajímavou, smysluplnou a zodpovědnou práci, , - možnost podílet se na rozvoji služby,, - odborné vzdělávání, , - práci pod supervizí a odborným vedením,, - zaměstnanecké benefity, , - zázemí stabilní organizace., Požadujeme:, - vzdělání dle zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb. (VŠ, VOŠ), , - orientaci v oblasti sociálních služeb a sociálně - právní ochrany dětí,, - předpoklady pro terénní práci s rodinami v nepříznivé životní situaci,, - velmi dobré organizační a komunikační schopnosti,, - potřebu dále se vzdělávat a profesionálně růst,, - řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič/ka),, - trestní bezúhonnost. , V případě zájmu o uvedenou pozici zasílejte motivační dopis a profesní životopis na adresu Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Horní 22, 591 01 Žďár nad Sázavou nebo na email pavla.polnicka@zdar.charita.cz do 28. 10. 2018., Bližší informace: Pavla Polnická, mob.: 731 646 777, , e-mail: pavla.polnicka@zdar.charita.cz. Pracoviště: Diecézní charita brno - oblastní charita zr - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, Horní, č.p. 1679, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Pavla Polnická, +420 731 646 777. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 13 500 Kč Pomocní montážní dělníci pomocný montážní dělník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Vzdělání v oblasti elektro výhodou ne podmínkou /ochoda vzdělávat se/., ŘP: B, zručnost, samostatnost, flexibilita, učenlivost , práce na HPP + odměny dle výkonu, profesní růst a školení v oboru, zázemí prosperující firmy. , první kontakt e-mailem. Pracoviště: Elmont-invest s.r.o. - pracoviště žďár n.s., Jihlavská, č.p. 2523, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Kateřina Papáčková, +420 730 150 208. Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu DĚLNÍCI VE VÝROBĚ - Stránecká Zhoř. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Hledáme pracovníky do výroby na HPP., Pracovní doba 8hod. směny ranní/odpolední, odpolední směna jednou za tři týdny., Náplň nabízené práce: - obsluha stroje na potah (laminaci) PVC a Al.profilů., Co od Vás očekáváme? - Spolehlivost, pečlivost, manuální zručnost a ochotu učit se novým věcem. Nástupní mzda od 18.500Kč., Příspěvek na stravování, po zapracování prémie za dobře odvedenou práci., Z povahy činnosti je práce vhodnější spíše pro muže., Upřednostňujeme první kontakt e-mailem: vokoun@renol.cz, v případě nouze telefonicky 6,00 - 13,00 hod.. Pracoviště: Renol cz, s.r.o. - pracoviště stránecká zhoř, 594 42 Měřín. Informace: Josef Vokoun, +420 724 547 585.

Víkendové zápasy fotbalistů Počítek (v růžovém) i Štěpánova (v oranžovém) skončily shodným výsledkem 4:2.

Nováček po půli zkolaboval

Derby přineslo překvapení

-

ANKETA: Kteří fotbalisté by teď hráli za Československo?

Zahrajte si na fotbalového trenéra. Deník v souvislosti se stoletým výročím vzniku Československa připravil mimořádnou anketu. Jak by nyní vypadal společný tým, který by tvořili hráči obou zemí?

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.