Krutý ortel nad čtyřiadvacetiletým forvardem vynesla 70. minuta sobotního utkání s Jihlavou B. Po tvrdém hlavičkovém souboji Havlíček spadl na zem, nešťastně si přisedl ruku a s bolestivou grimasou ihned vytušil, že je zle.

Jaká byla první diagnóza, kterou jste od lékaře uslyšel?

Mám zlomenou vřetenní kost plus ještě nějaké další potíže. Zatím budu nosit šest týdnů sádru. Ve středu se rozhodne, jestli musím jít na operaci. Už v sobotu mi však doktor oznámil, že podzimní sezonu pravděpodobně oželím.

Takže vás čeká dlouhý odpočinek…

Pořád doufám, že se operaci vyhnu. Po sundání sádry bych poté dva a půl měsíce poctivě rehabilitoval. Nevzdávám se naděje, že bych ještě několik zápasů na sklonku podzimní části mohl s trochou štěstí stihnout.

Co vašemu zranění přesně předcházelo?

Šel jsem do hlavičkového souboje s jihlavským obráncem. Ve vzduchu jsme do sebe tvrdě narazili. Upadl jsem a nechal pod sebou ruku…

A to pouhý týden před výkopem nové sezony. Navíc v poslední přípravě. Jste hodně zklamaný?

Samozřejmě. Byla to obrovská smůla. Ale co se dá dělat. Musím to přijmout.

Trenér Zdeněk Hovorka bezprostředně po vašem zranění prohlásil, že vaši ztrátu hodnotí jako zásadní. Prý jste měl skvělou formu…

To nemůžu hodnotit. Cítil jsem se dobře. Ale na hřišti jsem si připadal stejně jako jindy.

Jak se zdá, krajský přebor bude letos poměrně dost vyrovnaný. Hned několik týmů si brousí zuby na první příčku. Patří do této skupiny i Bystřice?

V soutěži figuruje řada kvalitních celků, které se porvou o špici tabulky. Ačkoliv nemá smysl jakkoli spekulovat, věřím, že se budeme pohybovat v nejvyšších patrech tabulky.

Komu podle vás připadne role favorita?

Těžko říct. Kandidátů na tohle označení je víc. Samozřejmě každého napadne Humpolec nebo Hartvíkovice.

Sledujete změny a průběh přípravy zmíněných mužstev?

Ano. Vím, že se jim zase tolik nedaří. Hlavně Hartvíkovice mě překvapily, když prohrály v Křižanově.

Bystřický kádr se přes léto příliš nezměnil. Vnímáte fakt, že se hráči dobře znají a jsou sehraní jako velkou přednost?

Určitě. Myslím si, že to představuje jednoznačně naši největší výhodu. Na druhou stranu máme docela hodně úzký kádr. Když někdo vypadne, jako třeba teď já, vyvstanou okamžitě problémy.

V minulé sezoně jste nastřílel tucet gólů. Byl jste třetím nejlepším kanonýrem soutěže. Pomýšlel jste letos na korunu střelců?

Vloni se mi opravdu docela dařilo, hlavně podzim mi vyšel. Na individuálních statistikách mi ale nezáleží. Chci být pro Bystřici platným hráčem a co nejvíc přispět k dobrému umístění.