Položili jsme proto jednotlivým trenérům dvě otázky:

1. Jak je váš tým připraven na anglický týden?
2. S kolika body byste byl po jeho skončení spokojen?

DIVIZE D

FC ŽĎAS ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

Odpovídá trenér Petr Nedvěd:
1. To vám řeknu, až skončí (smích). Ne, já doufám, že jsme nachystaní dobře. V nadcházejícím týdnu se jen musíme zaměřit na větší regeneraci, aby kluci tu zátěž zvládli lépe.
2. Samozřejmě s devíti, ale myslím si, že těch sedm bodů by bylo pěkných.


FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Odpovídá trenér Milan Volf:
1. Věřím, že dobře. V tréninku jsme se na to speciálně zaměřovali. Uplynulých čtrnáct dní jsme teď pracovali na kondici, protože příští týden toho moc nenatrénujeme. V něm už půjde jen o regeneraci a taktickou přípravu.
2. To je těžké. Samozřejmě s devíti, ale když to vezmu reálně, tak doma vyhrávat musíme a zvenku by bylo dobré něco přivést, takže vám řeknu pět bodů.


SFK VRCHOVINA

Odpovídá trenérRichard Zeman:
1. Tak pokusíme se vyválčit body, které jsme teď ztratili doma. Jedeme k favoritům, u nichž nás ale nečeká nic jednoduchého. V tréninku jsme se zaměřovali na brejkové situace, protože budeme vycházet z aktivní obrany.
2. Nechci se bavit o třech zápasech. Já se teď dívám jen na dvě nejbližší utkání, která hrajeme v Otrokovicích a Pelhřimově. Z nich bych rád získal tři body. Anglický týden tipovat nebudu.


KRAJSKÝ PŘEBOR

SK BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

Odpovídá trenér Karel Fencl:
1. Tento týden mělo hodně kluků odpolední, a tak jsme bohužel nemohli dobře potrénovat. Několik hráčů má navíc zdravotní komplikace, takže jsem sám zvědav, v kolika lidech ty tři zápasy odehrajeme. Na podzim nám anglický týden moc nevyšel, a tak doufám, že se s tím teď vypořádáme lépe.
2. My chceme vyhrát každý zápas. Já se snažím nerozlišovat, kde hrajeme. Všude praktikujeme aktivní fotbal, takže naším cílem by mělo být devět bodů. Je mi ale jasné, že se to teď proti nám otočí (smích).TJ NOVÁ VES

Odpovídá trenér Vítězslav Machatka:
1. Hned na začátek vám řeknu, že my máme hned dva anglické týdny, protože dohráváme zápas se Žďírcem nad Doubravou. Do soutěže jsme vstupovali s úzkým kádrem a teď máme kvůli zraněním velké potíže v defenzivě. Nějaké problémy má ale každý, zkrátka se s tím musíme nějak vypořádat.
2. To vám neřeknu. Mám zkušenost, že když vyřknu nějakou cifru, a pak ty body nezískáme, tak se mi každý vysměje. Máme velmi těžký los, ale uděláme vše proto, aby těch bodů bylo co nejvíce.FC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ


Odpovídá trenér Vlastimil Šula:
1. Připraveni jsme dobře a kluci jsou nažhavení. V tréninku jsme se zaměřili na střelbu, protože obecně málo střílíme na branku.
2. Se sedmi.

--------------

Anglický týden na Žďársku

DIVIZE D
ŽĎÁR NAD SÁZAVOU: Pelhřimov (16.30, ne), Blansko (17.00, st), Uherský Brod (so).
VELKÉ MEZIŘÍČÍ: Bystrc (10.15, ne), Uherský Brod (st), Hodonín (ne).
VRCHOVINA: Otrokovice (so), Pelhřimov (st), Blansko (16.30, ne).


KRAJSKÝ PŘEBOR
BYSTŘICE: Pacov (16.30, so), Žirovnice (st), Žďírec nad Doubravou (so).
NOVÁ VES: Stará Říše (16.30, ne), Jemnicko (17.30, st), Humpolec (ne).
VELKÁ BÍTEŠ: Žďírec nad Doubravou (16.30, ne), Herálec (st), Stará Říše (ne)

Pozn.: S tučně zvýrazněnými týmy odehrají okresní mužstva své zápasy doma.