Devatenáctiletý Anwari byl jedním ze tří lidí, kteří při pokusu opustit letiště na podvozku odlétajícího letadla zemřeli. Ostatky mladého fotbalista byly podle amerického letectva nalezeny až na letišti v Kataru, kde vojenské letadlo přistálo.

„Tváří v tvář rychle se zhoršující bezpečnostní situaci kolem letadla se posádka letadla C-17 rozhodla opustit letiště co nejrychleji. Lidské pozůstatky byly objeveny v podvozku poté, co přistálo na letecké základně Al Udeid v Kataru,“ oznámili Američané.

Kábul, snímek z roku 2010. Takto, ve vypuštěné plovárně, hrály děti fotbal
Panika v ženském fotbale. Afghánce děsí bestiální Tálibán, mají obavy o život

„Ať odpočívá v nebi a modlí se k Bohu za svou rodinu, přátele a sportovní kolegy,” uvedlo generální ředitelství tělesné výchovy a sportu v Afghánistánu.

Na palubě inkriminovaného letadla bylo údajně asi 640 Afghánců, což je více než pětinásobek navrhovaného užitečného zatížení.

Na letiště v Kábulu panuje chaos a panika. Zoufalí Afghánci se snaží dostat z letiště tak, že se připoutají k podvozku amerických letadel. Nemají však šanci přežít. Na videu na sociálních sítích je například vidět, jak jeden člověk padá z letícího letadla.