Posledním, kdo vyhrál Zlatý míč před desetiletkou ve znamení Ronalda a Messiho, byl v roce 2007 brazilský fotbalista Kaká. Pak už si trofej rovnoměrně pět ku pěti rozdělovali portugalský a argentinský kanonýr. Tentokrát však ani jeden nepatřil k favoritům. Oběma totiž vypálil rybník Luka Modrič.

Trénink české fotbalové reprezentace před zápasem Ligy národů se Slovenskem 8. října v Praze. Theodor Gebre Selassie
Z Anglie jsem nadšený, říká Gebre Selassie a varuje před spoluhráčem z Kosova

Kromě finálové účasti na mistrovství světa a ocenění pro nejlepšího fotbalistu turnaje dokázal třiatřicetiletý Chorvat letos potřetí za sebou vyhrát s Realem Madrid Ligu mistrů.

Anketa o nejlepší fotbalistku

Novinkou byla anketa o nejlepší fotbalistku. Její premiérovou vítězkou se stala norská hráčka Ada Hegerbergová, která na klubové úrovni obléká dres francouzského Lyonu. Kopa Trophy pro nejlepšího fotbalistu do 21 let získal celkově čtvrtý Mbappé, který před Vánocemi oslaví teprve dvacáté narozeniny.