Bravo! Viktoria otočila duel v mrazivé Moskvě

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili v pátém duelu skupinové fáze věhlasné a milionářské Ligy mistrů v Lužnikách nad CSKA Moskva 2:1. Díky skvělému výkonu ve druhém poločase, ve kterém svěřenci trenéra Pavla Vrby vstřelili obě branky, jsou viktoriáni blízko ke třetímu místu ve skupině a postupu do jarních bojů ve vyřazovací části Evropské ligy.

27.11.2018

Takto fotbalisté Plzně oslavili gól Romana Procházky. Jeho trefa přinesla naději, euforii posléze vystřelil Lukáš Hejda.Foto: ČTK/AP/Alexander Zemlianichenko

Západočeši nezačali zápas na monumentálním stadionu v Lužnikách zrovna ideálně. A už po devíti minutách prohrávali. Po zbytečném faulu Milana Petržely nařídil hlavní arbitr Makkelie pokutový kop, který bez větších starostí proměnil Nikola Vlašić. Mimochodem, stejný hráč, který v první vzájemném měření sil proměnil penaltu nařízenou v nastaveném čase znamenající vyrovnání na konečných 2:2.

Domácí pokračovali v počátečním náporu a vytvořili si i další šance. Pokusy Čalova ani Obljakova se však neujaly. Stejně tak jako další střela aktivního Chorvata Vlašiće, který z rohu šestnáctky mířil jen těsně nad branku svatyně hostujícího gólmana Hrušky.

V 33. minutě musela poprvé zasahovat také domácí legenda mezi tyčemi Igor Akinfejev. S přímým volným kopem plzeňského Procházky si však bez potíží poradil. Slovenský záložník v dresu Viktorie sice mířil z dobrých dvaceti metrů slušně, jeho projektilu však chyběla potřebná razance.

V tu chvíli plzeňští fotbalisté domácí hráče zmáčkli. Vážnější šanci ze hry si však vytvořit nedokázali. V závěru první půle ale opět zahrozili. A dokonce tak, že dostali také příležitost pokutového kopu. Po faulu na Řezníka posoudil rozhodčí nešikovný zákrok jednoho z domácích obránců na pravého beka Viktorie jako faul a ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil Roman Procházka, avšak na zkušeného brankáře Akinfejeva nevyzrál. První poločas tak skončil vítězstvím ruského klubu 1:0.

Trenér Plzně Pavel Vrba udělal v poločasové přestávce jednu změnu v sestavě. Davida Limberského nahradil záložník Jan Kopic. A právě hbitý rychlonohý fotbalista byl u vyrovnávací akce z 56. minuty utkání. Bývalý hráč Jablonce dostal přihrávku do běhu od Milana Petržely a přízemním pasem pod sebe ho naservíroval nabíhajícímu Procházkovi. Ten v dobré šanci zamířil přesně do horního rohu domácí branky a odčinil neproměněnou penaltu – 1:1.

Viktoria podávala ve druhém poločase výborný výkon a odměnou jí byl druhý gól z hlavy stopera Hejdy v 81. minutě utkání. Závěr duelu si svěřenci trenéra Pavla Vrby již pohlídali a slavili v hlavním městě Ruska důležitý triumf. Vítězství 2:1 totiž dává Západočechům velkou šanci na třetí místo ve skupině a naději na postup do jarních bojů v Evropské lize.

Pokud totiž královský Real v posledním zápase porazí CSKA Moskva, mohou Plzeňané v domácí derniéře Ligy mistrů s AS Řím i prohrát. S ruským klubem mají viktoriáni stejný počet čtyř bodů, ale lepší vzájemnou bilanci.

Důležité vítězství hodnotil těsně po skončení zápasu střelec vítězného gólu Lukáš Hejda, který se nejprve vrátil ke své brance. „Ani nevím, jak jsem ten gól dal,“ culil se stoper Viktorie. „Byla to nacvičená akce. Věděli jsme, že CSKA má při bránění na zadní tyči volná místa a chtěli jsme toho využít. Páťa (Patrik Hrošovský – poznámka autora) to tam dobře dal.

Tahle akce byla záměrná a nakonec vyšla,“ liboval si Hejda, který se však vrátil také ke špatnému úvodu zápasu. „Asi to dost ovlivnila ta penalta. Nezachytili jsme začátek, prostě na nás vlítli,“ posteskl si vytáhlý stoper Plzně. Ve druhé půli však nakonec přišel obrat, který nastartoval výstavní brankou záložník Roman Procházka. „Trefil jsem to zvláštně. V prvním momentě jsem ani nevěděl, že je to gól,“ pousmál se šťastný střelec Viktorie.

CSKA Moskva – Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 10. Vlašić z penalty – 56. Procházka, 82. Hejda. Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra. ŽK: 13. Obljakov, 24. Čalov – 36. Hubník, 60. Hrošovský, 90+2. Kopic.

CSKA Moskva: Akinfejev – Nababkin, Becao, Černov – Mário Fernandes, Vlašić, Bistrović, Ščennikov (46. Jefremov) – Sigurdsson, Čalov (80. Žamaletdinov), Obljakov (72. Kučajev). Trenér: Igor Goncharenko.

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hejda, Hubník, Limberský (46. Kopic) – Hrošovský, Procházka – Petržela (70. Havel), Čermák, Kovařík – Chorý (81. Řezníček). Trenér: Pavel Vrba.

Autor: Martin Mangl

Místo události:
27.11.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Věda a výzkum - Věda a výzkum Výzkumný a vědecký pracovník 20 000 Kč Laboranti v biologických a příbuzných oborech LABORANT/KA PROVOZNÍ LABORATOŘE - Bystřice nad Pernštejnem. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme vhodného pracovníka / pracovnici na pozici: Laborant/ka provozní laboratoře, SŠ/VŠ vzdělání chemického, mikrobiologického směru, výhodou provozní a laboratorní praxe, dále praxe v oblasti jištění jakosti a HACCP, schopnost samostatné práce, znalost práce na PC (WORD, EXCEL, Internet), spolehlivost, pečlivost, zodpovědný přístup k práci. , První kontakt emailem.. Pracoviště: Cormen s.r.o., Průmyslová, č.p. 1420, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem. Informace: Renáta Vyhnálková, PhD., +420 565 400 300. Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 000 Kč Provozní zámečníci, údržbáři Zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Od 1.6. přestěhování provozovny do Nového Města na Moravě., výroban ocelových konstrukcí, V případě zájmu volejte po-pá,8.00-15.00 hod nebo pište na uvedený email. Pracoviště: Vm car czech, s.r.o. - pracoviště nové město na moravě, Soškova, č.p. 1563, 592 31 Nové Město na Moravě. Informace: Vladimír Matějka, +420 731 616 333. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 5 000 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách PRODEJCE ZÁBAVNÍ PYROTECHNIKY VE VNITŘNÍCH PROSTORÁCH SUPERMARKETŮ A HYPERMARKETŮ - Žďár n.Sáz.. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 5000 kč, mzda max. 6000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme prodejce zábavní pyrotechniky ve vnitřních prostorách supermarketů a hypermarketů., Pracovní poměr od 27.12.2018 do 31.12.2018., Požadujeme spolehlivost a zodpovědnost. Pracovní doba od 9:00 do 15:00 hod., Nabízíme zajímavé podmínky., Místo vhodné i pro absolventy., Veškeré informace a kontakt na: Tomáš Plaček, tel. 731 909 123, platomas@seznam.cz, Schůzku nutné domluvit předem, na pracovištích se trvale nenachází odpovědná osoba!!!. Pracoviště: Tomáš plaček - pracoviště žďár nad sázavou, Strojírenská, č.p. 2244, 591 01 Žďár nad Sázavou 1. Informace: Tomáš Plaček, +420 731 909 123. Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 16 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě dělník na pile. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: obsluha rámové a omítací pily, obsluha vykracovací pily, rovnání a třídění řeziva, pomocné práce, první kontakt osobně na provozovně 6-15 hod., e-mailem nebo telefonicky.. Pracoviště: Ing. vladimír malec - provoz pila ruda, 594 01 Velké Meziříčí. Informace: Vladimír Malec, +420 603 267 429.

Spokojenost mohl po výhře 7:1 nad Brumovem hlásit kouč hokejistů Velké Bíteše Zdeněk Pirochta (na snímku).

Hokejisté nadělovali

Velké Meziříčí těsně padlo na půdě lídra

Herálec překvapil i sám sebe

Žďársko – V hodnocení podzimní části letošního fotbalového ročníku se tentokrát zaměříme na zástupce žďárského okresu v I. A třídě. Nejlépe si vedli fotbalisté Herálce, kteří ve skupině A bojují o postup do krajského přeboru.

České házenkářky zaspaly začátek, Rumunsku podlehly o tři góly

Českým házenkářkám vstup na mistrovství Evropy nevyšel. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním duelu šampionátu prohrály s Rumunskem 28:31, když nezvládly hlavně začátek a ve druhém poločase jen marně dotahovaly náskok silných soupeřek.

Nováci drtili soupeře

Škrdlovice – Věkem teprve žáci na přelomu prvního a druhého stupně základní školy, přesto již zkušení závodníci, kteří válcují republikovou konkurenci. O kom, že je řeč? O sourozenecké dvojici, jedenáctiletém Jaroslavu Novákovi a jeho o rok mladším bratru Antonínovi, kteří totálně ovládli uplynulý ročník terénní motocyklové soutěže Offroadmaraton.

Hippos vyválčil na severu Moravy bod

Kopřivnice – Po dvou třetinách sobotního utkání 12. kola Národní ligy – skupiny Východ to vypadalo, že se florbalisté Žďáru vrátí z Kopřivnice s prázdnou. Výborným závěrem ale získali alespoň bod, v prodloužení už na soupeře nestačili.