Sice nejsem jejím fanouškem, ale přesto nemohu skrýt, že mě sestup fotbalistů Zbrojovky Brno z první ligy mrzí. No, mrzí… Spíše mě pořádně štve.

Stav, v němž se klub z druhého největšího města v zemi nachází, možná lépe řečeno potácí, je ostudou se vším všudy. Místo aby klub tak slavné historie pravidelně hrával evropské poháry a proháněl v lize obě pražská S, není ani schopen se natrvalo usadit mezi českou elitou.

Je to ostuda nejen pro majitele Václava Bartoňka, ale také pro město jako takové. Bohužel všechno špatné začíná, ale také končí u stadionu. Dokud nebude stát v Brně moderní fotbalový chrám pro 21. století, s patřičnou kapacitou pro 30 tisíc diváků, nic se nezmění.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černobílém) mají jistou příslušnost k divizi i pro následující ročník. Naopak Bystřice je dvě kola před koncem v obtížné roli.
Remízy pomohly Humpolci i Slovanu k záchraně. Šance Bystřice ale ještě dál žije

Bez něj můžete mluvit o jakýchkoliv ambicích jak chcete, ale pořád to bude jen prázdné mlácení slámy. Proto nejsem přesvědčený o tom, že pouhá změna majitele něco vyřeší. Navíc jsem si nevšiml, že by na vlastnictví Zbrojovky stál houf nažhavených zájemců.

Současně ale nedokážu pochopit, jak je možné, že v metropoli, kde přímo, resp. v jeho těsné blízkosti, žije dobrý půlmilión obyvatel a sídlí zde spousta velkých firem, brněnský klub nedokáže sehnat takové finanční krytí, aby bojoval mezi českou elitou o nejvyšší příčky.

K tomu je nutné připočíst obrovskou mládežnickou základnu, která by měla chrlit každým rokem alespoň jednoho či dva hráče s potenciálem pro reprezentaci. Ale ani v tomto směru to není, rád se nechám přesvědčit o opaku, žádná hitparáda.

V každém případě ale platí, že současný stav je, opravdu velice mírně řešeno, tristní. A klidně může být ještě hůř…